Kızılay’ın kampanyasına Aksaray’dan çetin deste

Kızılay’ın kampanyasına Aksaray’dan kırıcı bent

AKSARAY – Kızılay eliyle mikro genelinde, “Öne çık, maltalık kurtar” sloganı ile başlatılan soluk bağışı kampanyasına Aksaray’de vatandaşların tehlikeli ilgisi gösteriyor.

Türk Kızılay’ı yoluyla çağ bağışının önemine özen kaldırmak ve dem verecek vatandaşların sayısını artırmak için mahdut genelinde başlatılan, “Öne çık, hayat kurtar” kampanyası Aksaray’dahi üstelik tehlikeli rabıt görüyor. Sabahın erken saatlerinde Kızılay’ın SMS sistemi üzerinden bilgilendirilen vatandaşlar 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’ndaki Işlek Içki Bergüzar Merkezine nida ediliyor. SMS sistemi üzerinden ve Kızılay’ın başka davet yollarıyla soluk bağışına mevrut vatandaşlar önce yerine soluk bağışına ağır ezgi olup olmadıklarına dair model dolduruyor. 20 soruluk formu doldurarak içki testinden geçen vatandaşlar Hareketli Çağ Dürü Merkezinde görevli ehlihibre doktorların muayenesinin ardından çağ bağışında bulunuyor. Sabah saatlerinde istekle zaman bağışına gelen vatandaşların sayısı akşam ezanı saatlerine kadar çabucak artarken, Kızılay site genelindeki çağrılarına devam ediyor. Uzmanlar kan bağışının hem ruh sağlığı açısından müfit olduğunu dile getirirken, hem üstelik 3 hayatın kurtulabileceğini belirtiyor. Zaman bağışında kâin vatandaşlar ise afiyet açısından yararlı buldukları bağışı, hayat yetirmek talip vatandaşlara tavsiye ediyor. Kızılay, 18 ile 60 yaş arasındaki parçalanmamış bağışçıları 15 Orak Ayı Milli İrade Meydanındaki Faal Çağ Hediye Merkezine çağırma ediyor. İç Anadolu Bölgesindeki kanlar evvel kendisine İç Anadolu Bölgesindeki hastanelere çabuk yetiştiriliyor.

Canlı Dem Bağışı Merkezinde vazifeli Uzman Hekim Bekir Kapancı, soluk bağışının hem 3 hayatı kurtardığını hem üstelik faydalarını anlatarak, “Kayseri Kızılay çağ bağışı bölgesinde görev yapıyorum. Aksaray’a geri geldik. Halkımızın kilolu aynı teveccühü var, inşallah devamını birlikte bekliyoruz. 18-60 yaş arasındaki tamlık metin insanları zaman bağışına çağırma ediyoruz. Aksaray’daki vatandaşa ulaşmamız üzere SMS sisteminden hep vatandaşlarımıza SMS gönderiyoruz. Onların buraya gelip içki bağışı yapmaları bizim için çokça majör çünkü yekpare İç Rum Bölgesine yeniden İç Rum Bölgesindeki evvel kanlar gönderiliyor. O yüzden hepsini bekliyoruz. Zaman bağışının en büyük faydası his sağlığını koruması üzerine, kolesterolü düşürdüğü üzere duygu sağlığı üstüne az çok müspet külfet ediyor. Bire Bir zamanda vücudu gıdalardan, sulardan aldığımız bir nice toksinden arındırıyor. Bu yüzden bile çok faydalıdır. Artık günümüzde mecmu tıbbi ekip aracılığıyla önerilen tıpkı işlemdir. Sağlığı korumak adına, hem 3 kişinin hayatı kurtarılmış oluyor, hem üstelik kişilerin namına faydalı olmuş oluyor. Hepsini bekliyoruz inşallah” dedi.

Içki bağışında mevcut Cebrail Işıklı ise ilçeden gelerek yararlı bulduğu zaman bağışını başvuru ederek, “Ağaçören ilçesinden geliyorum. Zaman bağışı yazmak için geldim. Bu zaman bağışını tekraren verdim. Sağlığım için ve 3 sahn örtbas etmek üzere bunu gereklilik hissediyorum. Hep vatandaşlarımızı çağ bağışına çağırma ediyorum. Kızılay’ın kana verdiği hizmetlerden ekolojik ortam teşekkürname ediyoruz. Vatandaşlarımıza lüzumlu içki bağışında bulunmaları çağrısında bulunuyoruz. Aynı duygusal yetmek büyüklüğünde muhik tıpkısı şey var mı? Ayrımsız can yetirmek isteriz” diye niteleyerek konuştu.

Share: