Kızılay Muş’ta 1000 kişinin sofrasına sıcak yemek ulaştırıyor

Muş’ta Türk Kızılay, tıpkı yıldan bu yana kentteki 1000 mânialı ve gerekseme sahibine haftanın 5 günü 3 tuhaf ısıdam aşındırmak ulaştırıyor.

Türk Kızılay Muş Şube Başkanlığı bünyesinde hayırseverlerin desteğiyle bakım veren Gıyasettin Bingöl Aşevi’ndeki kazanlar, sabık yılda bu yana engelli ve gerekseme sahipleri için kaynıyor.

Gıda mühendislerince denetlenen ve belli başlı periyotlarla dezenfekte edilen aşevinde özenle hazırlanan yemekler, memleket merkezindeki haneleri biricik yegâne gezen gönüllülerin tayin ettiği 1000 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılıyor.

Türk Kızılay Muş Şube Başkanı Faik Denizköpüğü, bağışçılar tarafından geçen yıl mensur edilen Gıyasettin Bingöl Aşevi’nde önceden tayin edilen ailelere günde aynı kez 3 tür aşındırmak dağıttıklarını ifade etti.

Aşevinin 1500 metrekare alana kurulduğunu ve 7 personelin çalıştığını nâkil Denizköpüğü, “Bu faaliyetlerimizi haftanın 5 haset yürütüyoruz. Amacımız ihtiyaç sahibi ailelerimize bir zamanlar yankılanmak. Bu ailelere lazım desteği sağlayabilmek ve akla yatkın tespitleri yapabilmemiz adına sahada emek işleyen arkadaşlarımız var. Belirleme ettiğimiz ailelere anaç veriyoruz. Bu kartla ailelerimiz günü kontak burada yemeklerini alıyorlar. Gelemeyen özürlü ve yaşlı ailelerimize zat imkanlarımızla yemekleri teslim ediyoruz. Bu faaliyetleri yürütürken bağışçılarımızdan aldığımız desteklerle bundan sonra aileye ulaşmayı planlıyoruz. Sürdürülebilirliği sağlayabilmek hesabına bağışçılarımıza de ihtiyacımız var. Buraya ne büyüklüğünde bağış alabilirsek o kadar gerekseme sahibine ulaşırız.”

Aşevinin 10 bin kişiye kemirmek tart kapasitesinin olduğunu nâkil Lüle Taşı, şunları tabir etti:

“Aşevimiz tıpkı yıldır bakım veriyor. Maaş 22 bin kişiye aşındırmak dağıtılmaktadır. Mutfağımızı rastgele ay, yol taslarını her hafta dezenfekte ediyoruz. Amacımız gönüllere batmak. İnsanların memnuniyetlerini soldurmak, onlarla bu sevinci tesahup etmek bizim için ayrı tıpkı mutluluk. Bu anlamda bütün paydaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkürname ederiz”

Aşındırmak yardımından yararlanan vatandaşlar dahi Türk Kızılay görevlilerine teşekkürname etti.

Share: