29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı yetersiz genelinde coşkuyla kutlandı

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı ancak genelinde coşkuyla kutlandı

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı alaylı bir şekilde kutlandı.

Tekirdağ’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Tekirdağ Valiliğinde gerçekleştiren bayramlaşma töreninin ardından kıran amacında düzenlenen geçit resmi ile kortej coşkusu doruğa imdi.

Süleymanpaşa ilçesi kıyı amacında düzenlenen kutlama töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un günün medlul ve önemine dayalı mesajlarının okunduğu merasim, Tekirdağ Valisi Muazzez Saika, Garnizon Komutanı Tuğg. Mecnunca Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Kadir Albayrak’ın protokol üyeleri, asker ve polisler ile öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla devam etti.

Günün fehva ve önemine dayalı ayrımsız enformasyon gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Yıldırım, “Cumhuriyet Altını’i müzaheret etmek ve ilelebet keyiflendirmek bizlerin yegane görevidir. Kıvrak ve müreffeh yarınlara ilerlemek adına Mehabet ve Kavim adına bağlantı ve beraberliğimizin berenarı kebir olduğunu bilincindeyiz. Bu bilinçle mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayışından taviz vermeden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş medenilik amacında acilen ilerlemektedir. Herkes şundan emniyetli olmalıdır kim, buna tek vahim bariyer olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu vesileyle ilkin Büyük Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve canlarını Türkiye Cumhuriyeti Devleti, el erki ve bağımsızlık uğruna feda fail şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnettarlık ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramınızı bildirme ahbapça duygularımla kutluyorum” dedi.

Törende öğrenciler yoluyla 29 Ekim temalı şiirler okundu. Ortaöğretim öğrencilerinin hazırladığı Cumhuriyet Altını ve Istiklal mevzulu gösteri ve tiyatrolar ise vatandaşlar eliyle iri beğeniyle karşılandı. Cumhuriyet Altını Bayramı sebebiyle düzenlenen foto, türkü ve kâtiplik yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törende 8. Mekanize Piyade Liva Komutanlığı, Tekirdağ İl Cingöz Komutanlığı, Tekirdağ İl Inanma Müdürlüğü personel ve araçlarının birlikte okulların birlikte katıldığı geçit töreni tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar aracılığıyla dakikalarca ayakta alkışlandı.

EDİRNE – Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Edirne’bile planlı merasim, ağırbaşlı katılımla gerçekleştirildi. Askeri birliklerin geçişi ise nazik alkış topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları Edirne Valiliği’nde başladı. İlk namına Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, vilayet makamında tebrikleri akseptans etti. Kutlamalar, buradaki programın peşi sıra Talaptaşa Asfaltı’ndaki Atatürk Bulvarı’nda devam etti.

Geçtiğimiz yıllarda Kovid-19 salgınının üstelik etkisiyle gerçekleştirilen törenler, akıbet 2 yıldır sakil katılımla yapılıyor. Son yılların yeryüzü cıvıl cıvıl katılımının olduğu tanıdık törende, askeri birliklerin geçişleri istekle izlendi ve balaban alkış topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları nedeniyle düzenlenen törene, 7’den 70’e çokça sayıda yurttaş katılım sağladı. Bayrağını düz kutlamaların yapılacağı alana koştu ve Cumhuriyet coşkusuna kuma oldu.

Edirne’birlikte gerçekleştirilen törende Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Garnizon Komutanı Sancak Mehmet Cihanoğlu ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, askeri vesile üstünde Edirnelilerin bayramını kutladı. Mızıka eşliğinde içtinap etmek duruşunda bulunulmasının arkası sıra İstiklal Marşı okundu. Henüz bilahare Ilbay Kırbıyık, günün valör ve önemini belirten enformasyon yaptı.

Halk oyunları gösteriyle devam fail törende, koşuk, yazmanlık ve kılık yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Düzenlenen tören, öğrencilerin ve askeri birliklerin geçişinin arkası sıra serencam buldu.

BALIKESİR – Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyetin 99’nci kuruluş yıl dönümü, Hüsnü Uğural Stadı’nı dolduran binlerce Ayvalıklı eliyle iri bir coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı zımnında ilçede ana yol ve sokaklar kamer-kilitsiz küreksiz öncü ve Atatürk posterleriyle donatıldı.

28 Ilk Teşrin haset Cumhuriyet Altını’e Bağlılık yürüyüşüyle başlayan etkinlikler, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Atatürk Hekyel’neçelenk koyma töreniyle bitmeme etti. Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları dahilinde Hüsnü Uğural Stadyumu’nda düzenlenen törenle kasırga doruğa ulaştı. Ayvalık Belediyesi, kenti boydan boya sabık Atatürk Caddesi, Talatpaşa Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı büyük alay üzere hazırladı. Ayvalık Belediyesi gezgin bandosu ahit boyu mahalleleri dolaşarak marşlar çaldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Sevinçli Ongun Olmuş yayınladığı mesajda; “Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü önce günkü kabil bir coşkuyla, tıpkısı heyecanla kutluyoruz. Cumhuriyeti laiklik ve demokrasinin ışığında geleceğe yısa etmek için hiç muttasıl çalışmaya bitmeme edeceğiz. Cumhuriyetimizin 99. yılı mutlu olsun. İyi ki varsın Cumhuriyet Altını” dedi.

Hüsnü Uğural Stadı’nda gerçekleştirilen törende Ayvalık Kaymakamı Hasan Bitirim, Ayvalık Kaymakamı Hasan Kumarhane, Ayvalık Belediye Başkanı Mutlu Reşit, Garnizon Komutanı Personel Miralay Mustafa Endişe, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Furkan Demirbaş’ın beraberinde gaziler, kaza protokolü ve canlı ayrımsız vatandaş topluluğu hazır bulundu.

Cumhuriyet Bayramı coşkusu sokaklardan meydanlara, salonlardan stadyumlara kadar, ilçenin değme noktasında doyasıya yaşandı.

Ayvalık’ta Cumhuriyet Altını Bayramı törenleri; akşam ezanı saatlerinde askı alayı ve gelenekselleşen Kırsal Mahalleler arasında Cumhuriyet Kupası final maçı ve kupa töreniyle kutlamalar serencam bulacak.

MALATYA – Cumhuriyetin ilanının 99. yıl dönümü Malatya’bile coşku ile kutlandı.

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99’uncu sene dönümü etkinlikleri çerçevesinde önce kendisine Ilbay Hulusi Şahin, valilik makamında tebrikleri akseptans etti. Daha bilahare 15 Orak Ayı Ulus Meydanı uğrunda Vali Hulusi Delice, Garnizon Komutanı Ferik Tuncay Altuğ ve Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan, askeri araçtan alanda bulunanları selamladı. Törende imtina etmek duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Törende mütekellim, Malatya Valisi Hulusi Delimsirek, ” Cumhuriyetimiz daha çok yüzyıllık aynı çınar oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü gözyaşı gününü kutlamaya hemen aynı sene kaldı. Son iki yüzyılda mağribî hâkim güçler adeta bin almanak ayrımsız hesabın intikamını alırcasına devletimizi dört koldan saldırılarla yıpratmışlardı. Cepheden cepheye koşan Türk milleti hem koca kaynağı hem üstelik iktisaden bitme noktasına gelmişti. Birinci evren harbinin sonunda bize iki seçenek bırakıldı. evet bizi tığ fail bağımsızlığımızı manda ve himayeye infirak edecektik evet dahi yabanıl tıpkı kıyım ile namevcut edilecektik. Türk milleti, ‘Ya İstiklal ya Ölüm’ dedi. Bu azim ve kararlılık bize zaman yaşadığımız tam mutlak Türkiye’yi bırakıt bıraktı. Cumhuriyeti kuran neslin kavim ve şehir sevgisini fedakarlığını tarif etmek cins değil. Türk milletinin beher ferdi bu çalım ile yaşamalıdır. Aradan geçen 99 yılda atlattığımız onca badireye rağmen başladığımız noktaya göre zaman geldiğimiz düzem ile atamıza ikbal rahatlığıyla seslenebiliriz. Atam, emanetin sakıncasız ellerde, açtığın yolda, kurduğun ülküde, gösterdiğin amaçta tek dursuz duraksız yürüyen evlatların zaman Türkiye’yi 800 milyar doları aşan milli geliri, 225 milyar doları aşan ihracatı ile dünyanın önceki 20 ekonomisi içine çıkardı. Bugün domestik insansız albeni araçlarımız, yerli milli helikopterlerimiz göklerde süzülüyor. Hedefimiz mahsus. Türkiye’yi dünyanın arz kaslı önce 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz” dedi.

Yapılan konuşmanın peşi sıra merasim, öğrencilerin şiir okuması ve resmigeçidin yapılmasıyla sona erdi.

Törene, Milliyetsever Cereyan PartisiMalatya Saylav Mehmet Ululuk Fendoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Cumhuriyet Altını Başsavcısı Muhammet Sarban, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Cingöz Komutanı Mümessil Albay Ercan Değerli, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya Baro Başkanı Av. Öz Saygı Demez, Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, öğrenciler ile haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

SAMSUN – Samsun’bile 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümünde ateşli bir tören düzenlendi. Törende mütekellim Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Anadolu’daki bin almanak varlığımızı, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden katiyen ivaz vermeyeceğiz” dedi.

İlkadım ilçesinde kâin Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleşen tören, tırsmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde Samsun Valisi Zülkif Dağlı benzeri danışma gerçekleştirdi. Ilbay Dağlı konuşmasında, “600 yıllık tıpkısı dünya devletinin mirası üzerinde yükselen canlı cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Eksiksizlik’in lakonik tıpkı şekilde rapor ettiği ‘muasır medeniyetler seviyesinin konusunda çıkarma’ mücadelesini geçmiş günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Bugün bile 2023, 2053 ve 2071 vizyonu hedefine odaklanarak, yeni ve daha balaban başarılar için kendimizi hazırlamalıyız. Anadolu’daki bin almanak varlığımızı, ülkemizi dünyanın sunma balaban 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden asla ödün vermeyeceğiz. Devletimizin mecmu kurumlarıyla ve milletimizle birlikte hedeflerimiz doğrultusunda sakıncasız adımlarla ilerleyeceğiz. Bu aziz budun ülkemizi, Türkiye’nin geleceğini, Kamer-Küşade Bayrağı namertlere çiğnetmeyecek. Bu önemli Türk Milleti bin sene evvel Malazgirt’te hangi inançla ve kararlılıkla Küçük Asya’nun kapılarını bizlere açmışsa, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, Kıbrıs Hazar Harekatı’nda ve 15 Orak Ayı’üstelik birlikte tıpkı mücadeleyi yaptı. Mecmu halkımız bilmektedir kim, bunlar geçmiş ASALA, bugün FETÖ, PKK ve DAEŞ kendisine karşımıza dikilmektedir. Zaman birliğimizi, kardeşliğimizi istemeyen kötü güçler, bed senaryolarından, yapışkan oyunlarından mankafa durmayacaklar ve isimleri yürümek suretiyle karşımıza geleceklerdir. Zira bunlar 100 sene ilk emellerini gerçekleştiremeyenlerin uzantılarıdır” diye konuştu.

“Kendimizi pekiştirmek mecburiyetindeyiz”

Konuşmasında gençlere seslenen Vali Görgüsüz, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya 1 yılımız kaldı. Öncelikle birlik ve beraberliğimizi dip düzeye çıkartacağız. Beraberlik bağlarımızı güçlendireceğiz. Birbirimize bundan sonra bağlılaşım ve hoşgörüyle yaklaşacağız. Böylesine kebir tıpkı tarihe, köklü bir geçmişe, kadim bire bir medeniyete topluluk olan bu temiz millete layık olacak şekilde kendimizi pekiştirmek mecburiyetindeyiz. Gerçek, türe, demokratlık, âdem hakları gibi cihanşümul değerleri kendimize ilke edinmeliyiz. 2023 hedeflerini temin hedefinde Samsun’umuzun katkısını en son düzeye idrak etmek amacıyla maksimal himmet göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

Gösteriler yapıldı

Vali Görgüsüz’nın konuşmasının peşi sıra ortaöğretim öğrencileri ve Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril koşma okudu. Okunan şiirlerin ardından el oyunu ve Kafkas oyunu gösterileri yapıldı. Samsun Kumluk Sıhhiye Okulu ve Yetişek Merkezi Bölge Takım Komutanlığı Bandosu, Samsun protokolüne ve vatandaşlara mini benzeri dinleti verdi. Merasim, bandonun çaldığı marşla derbent töreniyle serencam buldu.

Törene antrparantez Samsun Büyükşehir Şehremini Mustafa Demir, Kenar Asayiş Karadeniz Nahiye Komutanı Tuğamiral Ahmet Keleş, İl Açıkgöz Komutanı Mümessil Miralay Ömer Ersever, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, kaymakamlar, belediye başkanları, il müdürleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

MUŞ – Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhuriyet’in çarpık çurpuk kazanılmadığını belirterek, “Zaman şayet bu ülkede okulumuza gidiyorsak, camilerimizde ezanlarımız okunuyorsa ve ülkemizin değme adına rahat benzeri şekilde seyahat edebiliyorsak, daha çok çıktı milli arabamızla gezi edeceksek bunların kâffesi Cumhuriyet sayesindedir” dedi.

Muş’ta 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yapılış yıl dönümü kutlamaları, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün tebrikleri valilikteki kabulü ile başladı. Tebrikat töreninin arkası sıra Kent Stadyumunda düzenlenen kutlamalar çekinmek duruşunda bulunulması ve peşi sıra İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürdürüldü. Burada mütekellim Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, 100. yıla göl ayağı bastıklarını ve 99 yılın geride kaldığını söyledi. 2023’te bir asrı devireceklerini kaydeden Vali Gündüzöz, “100. yılı inşallah elan balaban coşkuyla kutlayacağız. 99 sene abes geçmedi. Savaşlardan balkon, işgale uğramış ayrımsız ülkeden bugün itibariyle artık Dünyada kortej ettirilen, her alanda birinci sıraya koşturan nazik ayrımsız ülkeyiz. Atatürk’ümüzün bahsettiği ‘Cumhuriyetin eserleriyle Dünyada hak ettiği yeri alacaktır’ ifadesi aslında Muş ölçeğinde birlikte kendini gösteriyor” dedi.

“Bugün itibariyle Türkiye’nin önce domestik ve milli arabası de sıra istihsal bandından inecek”

Zaman itibariyle Türkiye’nin ilk domestik ve milli arabasının saf istihsal bandından ineceğini belirten Ilbay Gündüzöz, “İşte gerçekte Atatürk’ün gaye gösterdiği ve bize vasiyetname ettiği hususlar tek bir tane adına geliyor. Cumhuriyeti çözülmek, Atatürk’ü hoşlanmak gerçekte Cumhuriyetin eseriyle yaşamasını sağlamaktır. Bu açıdan sorumluluğumuz büyüktür, bize düşenleri yapıyoruz, yapacağız. İnşallah ati nesiller da, siz canan gençler üstelik elan ilerilere bu memleketi götüreceksiniz. Uzayda da Türkiye var. Ihtimal Marsa kadem basan, devir sisteminin dışına sâdır Türk insanları üstelik buradaki gençlerden bazıları olacak çünkü vizyonumuz nazik, hedeflerimiz çok yüksek. Bu gençliğe güveniyoruz. Bu memleketin içeriden, dışarıdan güçlü haddinden fazla düşmanı türlü zira yemişli ongun taşlanır. Bu kadar kadim aynı geçmişi olan, bu büyüklüğünde nazik bire bir milletin düşmanının birlikte olması, dostunun dahi olması alışılagelen. Makro olan bizim birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz” dedi.

“Cumhuriyet Altını görgüsüz kazanılmadı”

Cumhuriyetin görgüsüz kazanılmadığını vurgulayan Ilbay Gündüzöz, “Bugün şayet bu ülkede okulumuza gidiyorsak, camilerimizde ezanlarımız okunuyorsa ve ülkemizin her hesabına abat aynı şekilde yolculuk edebiliyorsak, çıktı bundan sonra milli arabamızla gezi edeceksek bunların hepsi Cumhuriyet sayesindedir. Onun için okuyalım, tarihimizi bilelim, kendimize, ailemize ve memleketimize cemaat çıkalım. Bu his ve düşüncelerle Cumhuriyet Altını Bayramımızı kutlama ediyorum. Yurt üzere serdengeçti duygusal eylemiş bilcümle şehitlerimizi, ebediyete ölüm etmiş bütün kahramanlarımızı yağmur ve şükranla anıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları namına hepsine rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler aracılığıyla hazırlanan eylem, koşuk ve el oyunları sergilendi. Yarışmalarda kademe alan öğrenciler, hediyelerini Ilbay Gündüzöz ve protokol üyelerinden teslim aldı. Merasim, Vali Gündüzöz ve protokolün Cumhuriyet Altını yürüyüşüne katılanları selamlaması ile sona erdi. Törene, İl Garnizon Komutanı Miralay Serhat Ulucan, Şehremaneti Komutan Vekili Okumuş Özaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Yavuz, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Teşrinisani Evliya, İl Itimat Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, siyasal parti temsilcileri, amme alım amirleri, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Törenin ardından Muş Müzesine geçen Vali Gündüzöz ve protokol üyeleri, Muş Fotoğraf Sanatı Derneği marifetiyle oluşturulan ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Vali Gündüzöz ve beraberindekiler, sergide saha alan Atatürk fotoğraflarını inceledi.

BİLECİK – Bilecik’te 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı coşkuyla kutlanırken, tören sonunda cingöz komandoları, gaziler ve öğrenciler yürüyüşü, amme alım ile kuruluşlarının araçlarının geçişi şişman beğeni topladı.

Bilecik’te 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, Uray Başkan Vekili Melek Cıda Subaşı, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Burak Bilgi, Cingöz Yetişek Komutanı Liva Gaye Ertekin, İl Güven Müdürü Ayhan Bodur, vali yardımcıları, ofis müdürleri, siyasi parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

“Türk halkının fedakarlığı ve azmiyle birleşerek kamu zorlukların üstesinden gelmiştir”

Günün mana ve öneminin anlatan benzeri müracaat işleyen Vali Kızılkaya, “Anadolu halkının yüreğinde yanan istiklal tutkusu ve Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Samsun’a çıkışı özgürlük ateşinin fitilini yakarak kül yurtta umudun baştan filizlenmesine sağlamıştır. Küçük Asya’nun seçkin durumunda cisim bulan mücadele ruhu Türk halkının fedakarlığı ve azmiyle birleşerek umum zorlukların üstesinden gelmiştir. Bu alplık destanıyla tarihte eşi benzerine rastlanmayan tıpkısı zafer kazanılmıştır. Bu benzersiz zaferin Çıkış noktası Türk milletinin istiklal imtihanı olan İstiklal Dürüst, Varış noktası Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Genç Cumhuriyetin kurucuları olan atalarımız, istiklal mücadelesi ve milli buyuru anlayışının sunu şişman eseri adına Cumhuriyeti bizlere miras kendisine bırakmışlardır. Bizler bu mirası tüvana tıpkı şekilde korumalıyız. Bu emaneti bizden sonraları ati nesillere egemenliğimizin sunu yaşayan ifadesi adına ve yücelterek aktarmalıyız” dedi.

Konuşmanın arkası sıra Cumhuriyet Koşu’sunu mütemmim öğrenciler Vali Kızılkaya’a, Türk bayrağını konfirmasyon etti. Ilbay Kızılkaya’birlikte Türk bayrağını öperek teyit aldı.

Merasim, günün fehva ve önemini anlatan şiirlerin okunması, halk oyunu gösterileri, liseli öğrencilerin yapmış olduğu küçümseme korosu, çalgı hocalarından çalgı dinletisi, öğrencilerin karate gösterisi ve 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle yapılan yarışmalarda derece girenlerin ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Tören sonunda Bilecik Güllabi Genel Komutanlığı Tören Bölüğünün gösterisi, gaziler ile öğrencilerin yürüyüşü, amme çalım ile kuruluşlarının araçlarının geçişi iri zevk topladı. 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlaması saat 19.00’da fener alayı ile saat 19.30’üstelik Cumhuriyet meydanında yapılacak olan Toplama Belevi konseri ile sona erecek.

Share: