Kırklareli’nden gücük kısa

Kırklareli Valisi Birol Ekici, ekol ziyaretlerinde bulundu.

Vali Ekici, İmam Hatip Ortaokulu ile Gönüllü Kasapoğlu Ortaokulunu musahabe yazar, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan’dan bilgi aldı.

Daha sonraları mektepli ve öğretmenlerle arkadaşça eden Ekici, umu ve sıkıntıları de dinledi.

Umreci hazırlık eğitimi

Kırklareli’nde umreci hazırlık eğitimi başladı.

Kırklareli Müftülüğünce Sungurbey Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde, umreye gidecek vatandaşlara mukaddes topraklarda yapacakları ibadetler anlatıldı.

Müftü Yusuf Eviş, toplantıda, Din İşleri Başkanlığı organizasyonuyla umreye gidecek vatandaşlara ziyaretlerinin hayırlı olmasını rica etti.

Eğitimin 2 zaman süreceğini dile getiren Eviş, Mekke ve Medine’da umre yapacak vatandaşların büyük görev ve sorumlulukları olduğunu kaydetti.

Eviş, herkesin mukaddes toprakları görmesini diledi.

Elektrik kesintisi

Demirköy’da 5 karye ve aynı mahallede neşelilik kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, hizmet ve tamirat çalışmaları kapsamında ilçenin Yıpranmamış Mahallesi ile ilçeye vabeste Hamdibey, Yeşilce, Karacadağ, Yiğitbaşı ve Boztaş köylerine 21 Ilkgüz Çarşamba günü bir müddet enerji verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler 09.00-17.00 saatlerinde uygulanacak.

Yaya geçitleri yenileniyor

Demirköy Belediyesi bulaşıcı geçitlerini yeniliyor.

Belediye Başkanı Recep Zaman, yaptığı kayıtlı açıklamada, ilçedeki sâri geçitlerinde cızık restorasyon çalışmalarının yapıldığını belirtti.

Çalışmaların aceleci benzeri şekilde sürdüğünü nâkil Gün, ekiplerin alelhusus ekol önlerindeki geçitler başta tutmak için cümle geçitleri yenileyeceğini aktardı.

Çevrim, vatandaşların yolun karşısına geçerken arızi geçitlerini kullanmalarını, şalter sürücülerinin da geçitlerde bekleyen vatandaşlara kez vermelerini istedi.

Share: