Kırklareli haberi… Kırklareli Valisi Ekici, Veladet Kandili mesajı yayımladı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Veladet Kandili zımnında niyet yayımladı.

Ekici, mesajında, alemlere yağmur namına gönderilen Hz. Muhammed’in dünyayı teşrifini müjdeleyen Veladet Kandili’ne ulaşmanın huzuru ve mutluluğunun yaşandığını belirtti.

Hz. Peygamberin yeryüzünü şereflendirmeleri adamlık tarihinin yeryüzü ayrıcalı, sunu koca hadiselerinden biri olduğunu aktaran Ekici, mesajında şunları kaydetti:

“O, bütün esenlik ve güzelliği muştulamış, yeryüzünde güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali reşit, barışın huzurun, yarayışlı ve esenliğin yeryüzünde bünye edilmesini sağlamıştır. Canan Peygamberimizin ayrık hayatından bize gösterdiği ve inci mercan sözlerinden bizlere vaaz ettiği iyiliği, güzelliği, doğruluğu, emaneti korumayı, vurgun, babasız, bikes ve muhtaçlara müzaheret etmeyi, hayırda yarışmayı, birbirini sevmeyi, dobra ayrımsız herif olmayı, sunma heybetli uhde görüp bu şuurla hayatımızı tertip etmeliyiz.

Müslümanlar amacıyla güzelliklere erişme, af ve mağfirete ulaşmanın vesilesi ve yeryüzü hümayun yolu olan bu gecenin bağlanak ve beraberliğimize, erinç ve düzenimize vasıta olması temennisiyle, yekpare vatandaşlarımızın Doğum Kandili’ni bildirme kalbi dileklerimle kutluyor, bu gecenin hayırlara çevirici olmasını diliyorum.”

Share: