Kırıkkale’de ortaöğretim öğrencilerine siber suçlar için seminer verildi

Kırıkkale’de ortaöğretim öğrencilerine, toplumsal medya güvenliği, toplumsal medyada risk ve tehditler, siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması amacıyla yetişek veriliyor.

İl Inanma Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, SİBERAY Projesi kapsamında yıpranmamış eğitim bilimi ve tedris yılında bile liselerde okuyan öğrencilere yönelik eğitimlerine bitmeme ediyor.

Mehmet Akif Ersoy Rum Lisesinde öğrencilerle aynı araya mevrut polis güçleri ekipleri, sosyal iletişim araçları güvenliği, sosyal medyada riziko ve tehditler, siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması üzere oluşturulan SİBERAY Projesi çerçevesinde öğrencilere bilgi verdi.

Seminerde öğrencilere projenin tanıtımı yapılarak, uygulayım bilimi bağımlılığı, siber suç ve siber zorba, siber düzenlilik ve yaptırımlar, yetkisiz muvasala, dolandırıcılık, etiket hırsızlığı ve yasadışı laf gibi konular anlatıldı.

Her aktarılma iki okulda, iki oturum şeklinde seminer düzenleyen ekipler, sene içerisinde tekmil lise öğrencilerine ulaşmayı amaçlıyor.

Share: