Kırıkkale’de çolpa spor kulüplerine gereç dağıtıldı

Kırıkkale Valiliğince çolpa spor kulüplerine malzeme yardımında bulunuldu.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Valilik Konuşma Salonu’nda düzenlenen törende, tıpkısı şehrin ekonomisiyle değil, sanatı, estetiği ve sporuyla beraber geliştiğini söyledi.

Devletin spor alanında gösterdiği gayretin ölçüm edilmesi gerektiğini aktaran Tekbıyıkoğlu, “Hakikaten tek bölgeyi gözetmeksizin her yerde spor tesislerimizin sayısı arttı. Türk milleti, bilcümle coğrafyasıyla beraber haddinden fazla çaplı benzeri millet. Şayet imkan verilirse dünyanın yer kudretli sporcularını çıkaracağımıza inanıyorum. Kırıkkale’de olduğum müddetçe kentin sporuna ve sporcusuna elimden mevrut desteği vereceğim.” diye niteleyerek konuştu.

Kırıkkale Tıfıl Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Sırrı Varlıklı ise yardımların acemi spor kulüpleri için çok büyük destek ve yardım sağladığına ilgi çekerek, Vali Tekbıyıkoğlu’na teşekkürname etti.

Konuşmaların arkası sıra kulüplere spor malzemelerinin dağıtıldığı törene, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hamza Tarih, Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Ahmet Varlı, el müdürleri, pakt başkanları ve sporcular katıldı.

Öte yandan, Ilbay Tekbıyıkoğlu, katıldıkları şampiyonalarda aşama elde fail sporculara makamında değerli hediye etti.

Share: