Kiracısının kapısını baltayla kırdığı sav edilen 93 yaşındaki kayırıcı bilge karşısına çıktı

Kiracısının kapısını baltayla kırdığı sav edilen 93 yaşındaki âdem hakim karşısına çıktı

“Tebeddülat yapmaya gitmiştim elimde bu yüzden balta vardı”

İSTANBUL Bayrampaşa’da ağız tatsızlığı yaşadığı kiracısının kapısını baltayla kırdığı sav edilen 93 yaşındaki Naim Akgün’ün yargılanmasına başlandı. Duruşmada hakimin “Kapıya gitmişsin balta ile kapıyı kırmışsın” demesi konusunda sanık Akgün “Ego anca ayrımsız özdek yapar mıyım? Benzeri başlık 15 bin TL tebeddülat yapmaya gitmiştim elimde bu yüzden balta vardı” dedi.

Görüngü Aile ayında Bayrampaşa’da meydana gelmişti. İddiaya göre 93 yaşındaki Naim Akgün, anlaşmazlık yaşadığı kiracısının kapısını teber ile kırmıştı. Olaya ilgilendiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Naim Akgün’ün kiracısı olan mağdurlar Amina Hasan ve Rahaf Shaham Kabaa’nın kirayı ödememesi dolayısıyla evlerine balta ile gittiği belirtilmişti. Akgün’ün kapıyı kırarak eve girdiği açıklayan iddianamede, sanık Akgün’ün ‘silahla ev dokunulmazlığını ihlal’ suçundan 1 yıldan 4 yıla büyüklüğünde hapsi rica edilmişti. 93 yaşındaki maznun Naim Akgün’ün İstanbul 39. Asliye Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı.

“Değişiklikler yapmaya gitmiştim elimde bu yüzden balta vardı”

Duruşmada savunması sorulan Akgün “93 yaşındayım ben evi 2-3 kişiye kiraya verdim 20 dirilik oldular” dedi.

Hakimin “Kapıya gitmişsin balta ile kapıyı kırmışsın” demesi üstüne maznun Akgün “Ben anca ayrımsız madde yapar mıyım? Tıpkısı husus 15 bin TL. Ben apartmanda değişiklikler yapıyordum. Bana saldırılar 8-10 dirilik. Ben kira işlerini oğluma devrettim ona kirayı ödemedikleri için evden çıkmalarını söyledim. Evi da berbat halde bıraktıkları için evde tadilat yapmaya gitmiştim elimde bu yüzden balta vardı. Ben kiracıların kapısını kırıp kötülük vermedim kendi malıma münasebet kötülük vereyim?” dedi. Sanık avukatı ise müvekkilinin beraatini istedi. Aleniyet kararını açıklanan hakim, tanıkların dinlenilmesi ve değişik eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Share: