Kazada posta güvenliğini alırken şehit sakıt ehlivukuf çavuşun naaşı memleketine uğurlandı

Kazada kat güvenliğini alırken martir düşen ehlivukuf çavuşun naaşı memleketine uğurlandı

KIRKLARELİ – Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde kaymakamlık ihbarına giden jandarmaya yoldan geçen ayrıksı tıpkı açacak çarpması sonucu martir düşen asker, törenle memleketine uğurlandı.

Kırklarelinin Lüleburgaz ilçesinde şeb geç saatlerde meydana gelen ilçe ihbarına giden bitirmiş ekipleri, kazaya ilişik yolda asayiş önlemleri alırken o sırada bambaşka bir aracın çarpması sonucu 1’i vahim tutmak için 2 leşker yaralandı. Hastaneye kaldırılan askerlerden Hüseyin Cerit yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak martir oldu.

“Cet kalk beni serbest terk”

Martir Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit İçin Kırklareli İl Kurnaz Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. Törene şehidin yakınlarının yanında Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli İl Cingöz Komutanı Cemalletin Akyüz, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Gelişigüzel Çengeloğlu, ve şehidin emek arkadaşları katıldı. Törene katılan şehidin yakınları tabutun başında arada sırada asap krizleri geçirerek yaş döktü. Törende şehidin kızı Develik Cerit, leşker selamı vererek, “Ata kalk beni serbest bırakma lütfen” dedi. Törende ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonraları dualar okundu. Duaların ardından şehidin naaşı memleketi Kayseri’ye uğurlandı.

Yol güvenliğini alırken martir düştü

Kaza, Kırklareli, Lüleburgaz ilçesi, D-100 Karayolu Edirne istikameti Ayvalı kavşağında meydana geldi. İhbar üstüne Uzm. Jandarma Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit, emir komutasındaki 3 personelden oluşan karakol ekibi, Babaeski Havza Gidiş Geliş ekipleri ve Karayolları engelleme ekibi ile, yol güvenliğini almaya fiilen ilkin meydana mevrut kazaya müdahale etmeye çalıştı. O esnada sürücülüğünü K.S.’nin yaptığı 39 SK 997 plakalı ara bulucu ile ilçe bölgesine ikazlara uymayarak ve müfrit sıkı aynı şekilde girerek evvel kaza bölgesindeki dubalara sonrada bitirmiş ekiplerine ve 39 JAA 025 plakalı devriye aracına çarptı.

Sürücüde çetin yaralı

Kazada devriye Komutanı Uzman Çavuş Hüseyin Cerit ve düzentileme arkadaşı Uzman Çavuş Ekrem Kılınç ve araba sürücüsü K.S. yaralandı. Fen verilmesine üzerine bölgeye haddinden fazla sayıda cankurtaran ekibi irsal edilerek herhangi bir iki kurnaz personeli ve otomobil sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan ve durumu ağır olan Hüseyin Cerit yapılan yekpare müdahalelere rağmen kurtarılamayarak martir oldu.

Meydana gelen koygun kazaya ilgili geniş çaplı sormaca başlatıldı.

Share: