Lüleburgaz İtfaiyesi Bu Yıl 481 Efsanevi Kurtardı

Lüleburgaz İtfaiyesi yılın önceki 9 ayında 481 sahipli ve iyesiz hayvanı kurtardı. amma velakin Lüleburgaz Belediyesi Eğreti Hayvan Bakımevi’nden yeniden yılın ilk 9 ayında 74 iyesiz efsanevi sahiplendirdi.

Lüleburgaz Belediyesi hayvanların sadece otama ve bakımlarını yapmıyor, onları arada bir düştükleri pres durumlardan dahi kurtarıyor. Hararet ve kazaların yanı birçok olaya engelleme eden Lüleburgaz İtfaiyesi 2022 yılı içre de zooloji amacıyla mesaideydi. Cümle canlılar için seferber olan Lüleburgaz İtfaiyesi yılın ilk 9 ayında 481 hayvan kurtardı.

758 HAYVAN KISIRLAŞTIRILDI

Sokak hayvanlarının refahı amacıyla görevde olan Saffet ve Mekân Müdürlüğü’ne vabeste Baytar Hizmetleri Birimi ise yılın evvel 9 ayında 758 hayvanın kısırlaştırılmasını sağladı. bununla birlikte bin 515 çıkmaz hayvanı bile taharri ve tedavi işlemlerinin arkası sıra bulundukları yaşam alanlarına bırakıldı.

74 HAYVAN SAHİPLENDİRİLDİ

Bölgenin gündeş bakımevlerinden biri olan Lüleburgaz Belediyesi Eğreti Efsanevi Bakımevi’nde iyesiz hayvanların sahiplendirilmesi dahi devam ediyor. Bu yılın ilk 9 ayında 74 sokak hayvanı duyarlı vatandaşlarca sahiplenildi.

15 DAKİKADA MÜDAHALE

Öte yandan marazlı evet bile gaileli çıkmaz hayvanları üzere görevde olan “HAYDİ” ekibi üstelik 15 dakikanın altında engelleme süresiyle hayvanları bakımevine eskiden yetiştiriyor. Zor durumda olan hayvanlar üzere 4445539 numaralı Çağrı Merkezi ve 112 üzerinden gelen ihbarlar doğrultusunda onları bulunduğu yerden alan ekipler, yaşamlarına devam edebilmelerinde koskocaman lüks üstleniyor.

BESLEME NOKTALARINDA BESLENİYORLAR

Tamlık bunlarla gelişigüzel sokak hayvanları kentin çokça sayıda noktasında kurulan beslek noktaları vasıtasıyla temas ahit besleniyor. Gönüllülerin da dilediğinde katılabildiği besleme faaliyetleri kapsamında kent genelindeki lokanta ve amme kurumlarından toplanarak ayıklanan yemekler kullanılıyor. Antrparantez hayvanseverler da kentin birçok noktasında hayvanları besleyerek, çıkmaz hayvanlarının birlikte oluyor.

Share: