Karabük’ten kısa gelişmemiş

Karabük’te “Ağyar ve Arsıulusal Siper Kanunu” kapsamında eğleşme eden göçmen, sığınmacı ve koşullu mültecilerin mesleki gelişimlerini sağlayabilmek için 3 ay süren kaynakçı, elektrikçi ve mobilyacı eğitimleri sona erdi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ile Mülteciler ve Sığınmacılarla Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği (MSYD) arasında imzalanan tören düzeni çerçevesinde düzenlenen eğitimler sonunda Şefkatli Dizdar Iz Yüksekokulunda merasim düzenlendi.

Başarı sertifikasının takdim edildiği etkinlikte, 15 katılımcının yapmış olduğu asar sergilendi.

Etkinliğe, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Hempa Polat, KBÜ Rektör Yardımcısı Mustafa Yaşar, İŞKUR İl Müdürü Mustafa Çalış, Daima Eğitim Aplikasyon ve Araştırı Merkezi Müdürü Doç. Dr. Gökhan Talih, MSYD Umumi Heyet Başkanı Yiğitlik Ayçiçek, İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç, MSYD Proje Müdürü Buruç Parlak, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Safranbolu’da “Berrak Hava Sinema Geceleri” etkinliği

UNESCO Acun Miras Kenti Safranbolu’da, 30 Ağustos Utku Bayramı kutlamaları kapsamında “Engelsiz Hava Sinema Geceleri” etkinliği düzenlendi.

Safranbolu Belediyesince Leyla Dizdar Kültür Merkezi bahçesinde yapılan programda, “Kırmızı Pabuçlar ve 7 Cüceler” filmi izleyiciyle buluştu.

Etkinlik, bu akşam ezanı 20.30’da “Çanakkale Yolun Sonu” filmi gösterimiyle sona erecek.

Share: