İstanbul’daki organize cürüm örgütü çökertildi: 15 nefer gözaltına makbuz

İstanbul’daki tıpkısı yanlışlık örgütüne yapılan operasyonda 15 yaşama gözaltına alındı. Şahısların adreslerinde yapılan aramalarda; 4 skor ruhsatsız tabanca, 2 sayı alıngan sağlama, 920 gram kokain, 95 gram tütün ve çelik delme ele geçirildi. Kaçma küsurat 1 şahsa yönelik yakalama çalışmaları ise bitmeme ediyor.

Organize Suçlarla Uğraş Idarehane Müdürlüğü ekipleri, Rahman K. liderliğindeki cürüm örgünü çökertti. Rahman K. ve 16 şahsın Zeytinburnu ve Beşiktaş ilçelerinde değişik çağ ve zamanlarda umumi güvenliğin düşünülerek tehlikeye sokulması, mala uymazlık verme, tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs, plaçka (gasp) ve tehdit kabilinden suçlardan toplamda 5 eyleme karıştıkları tayin edildi ve haklarında ekipler aracılığıyla anket başlatıldı.

27 Ev 2023 tarihinde 16 kaba şahsa yönelik eş anlı operasyon gerçekleştiren ekipler, ameliyat neticesinde 15 şahsı yakalayarak gözaltına aldı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda ise 4 sayı ruhsatsız tabanca, 2 skor alıngan ölçü, 920 gram kokain, 95 gram tütün polat delme ele geçirildi. Kurtulma eden 1 şahsa müteveccih yakalama çalışmaların ise bitmeme ettiği öğrenildi. – İSTANBUL

Share: