İstanbul’daki devir mülk dolandırıcılığı operasyonunda yakalanan 113 meşkûk adliyede

İstanbul’birlikte devir para dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan anket kapsamında düzenlenen senkronik operasyonlarda gözaltına alınan 113 şüpheli adliyeye sevk edildi.

İl Inanma Müdürlüğü Güvenlik Idarehane Müdürlüğü Yankesicilik ve Ayyarlık Kürsü Amirliği ekiplerince, taşınmazlar şirketi marifetiyle çok sayıda kişiye bire bir çevrim mülkün ve arsanın satıldığı, yabancılara celse izni üzere komutan vaadiyle mağdurlardan “reklam, tapu, rüşvet ve değişik masarif” adı altında mülk alındığı iddiası üzerine planlı çalışmada, İstanbul ve Yalova’birlikte planlı operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Asayiş Ofis Müdürlüğünden polis kontrolünde çıkarılarak otobüslere bindirilen aralarında kadınların da bulunduğu 113 suratsız Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne götürüldü.

Operasyonun detayları

Yaklaşık 200 kişinin şikayetçi olduğu sormaca kapsamında, ekiplerce Kadıköy, Ümraniye, Ataşehir ve Başakşehir ilçeleri ile Yalova’de düzenlenen eş zamanlı operasyonda 113 münasebetsiz gözaltına alınmıştı.

Operasyonda bulunan ekstrem otomobillere el konulurken, şüphelilerin işledikleri suçtan kazandıkları gelirle 24 begayet karı aldıkları belirlenmişti.

Share: