İçişleri Bakanı Aristokrat, partisinin Kırklareli İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat,”???????Gelecek nesillerimizin önüne cıvıl cıvıl tıpkı Türkiye, nazik aynı Türkiye’yi, hep riskleri alarak tasarruf etmek zorundayız” dedi.

DOĞRU Tümen Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Soylu, YANLIŞSIZ Öğür’nin Türkiye’ye büyük hizmetler yaptığını anlattı.

Aristokrat, “Türkiye’bile iri hareket başardınız herkese rağmen, her şeye rağmen başardınız. Türkiye’bile büyük benzeri kıvrılma oluşturdunuz. Dünyaya rağmen, Türkiye’yi istemeyenlere karşın ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı bütün istikrarsızlıkların içerisine oyulgamak isteyenlere karşın büyük ayrımsız devrim yaptınız.” dedi.

Eski Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Aristokrat, idamları gerçekleştirenlerin ati nesillere da niyet ödeme amacı güttüklerini rapor ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i idam cezası edenler, yalnız Menderes’i talik etmek amacıyla idam cezası etmediler. Hepimize tıpkısı tasarı verdiler, ati nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Allah razı olsun 21. asrın yeniden itibaren bu ülkede iri devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Gün Doğusu Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta gabi aşama atmamakla, 6-8 Teşrinievvel olaylarına teyit olmamakla, 15 Orak Ayı darbesine celi ellerinizle bu arada savaşım etmenizle gelişigüzel bugün Şarki Akdeniz’bile zaman Karadeniz’dahi öz anlayışını ortaya koyan aynı taraftan enerji arayan, tıpkı taraftan doğal gaz arayan, acun ‘sen ne yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine karşın ego bağımsız ve mutlak ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı yüklenmek benim genişlik ana vazifemdir diye niteleyerek…”

2002 yılı esasen itibaren DOĞRU Öğür ve zaman Topluluk İttifakı’yla bu arada Türkiye’ye hürriyet ve hürriyet bayrağının çekildiğini vurgulayan Soylu, “Bu ülkede yapılamayacak temas şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri gelişigüzel şeyi Cenabıhak’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle gelişigüzel gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, herhangi bir 10 yılda tıpkısı darbe yapıldığını amma Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Aristokrat, şöyle konuştu:

“Yalın Kat bir gelişim değildi. Bu ülkede insanları ‘başı kemiksiz ve başı örtülü’ olarak ayırdılar ve ‘bunu ayrımsız daha bir araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize karşı başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Reisicumhur imzasıyla, bu millete olan güvenciyle beraber Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz hangi olacak?’ diye niteleyerek sorarlardı. Celi ve kemiksiz. Zira bu ülkede makine fethetmek isteyenin feleğini olumsuz çevirmişlerdi. Tayyare yapmak isteyenin feleğini huysuz çevirmişlerdi. Uzaklaştırmak isteyenin feleğini menfi çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten sınırlı tıpkısı ülke haline yayımlamak isteyenler olduğunu tamlayan Soylu, şunları söyledi:

“Tığ Amerika’ya göbekten sınırlanmış olacağız, Avrupa’ya göbekten sınırlı olacağız, onlar ne emir verirlerse onu harfiyen hesabına getireceğiz aynı devlet modunda bizi görüyorlardı. Zaman velev ki büyükelçilerle masaya oturanlar esasen aynısını görüyorlar. Ama bu kurum zaman Topluluk İttifakı büyük ayrımsız inançla bilcümle engelleri aşarak, şurası size tercüman olmak istiyorum, siz bükülme gerçekleştirdiniz ve mazlum ve kıygın ülkelere de milletlerin kuşkusuz inhina gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan bilahare 2014 seçimlerinde doğrulama olsaydınız, 6-8 Teşrinievvel olaylarından sonraları teslim olsaydınız 7 Haziran’de, kasım seçimlerinde doğrulama olsaydınız, 15 Temmuz’dan sonradan doğrulama olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e büyüklüğünde terör koridorunu bugün kurmuşlardı. Bunu çokça net söylüyorum. Hemen bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını bile köle alacaklardı ve teslim olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Biz yemeden içmeden PKK’yı yenmiş etmiyoruz, tığ yemeden içmeden FETÖ’yü aşınmış etmiyoruz, biz vakit kaybetmeden iktisadi saldırıları bize tetikleyenleri mağlup etmiyoruz senelerce bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen yeniden söylüyorum göbekten onlara bağlı olmamızı talip Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Cumhur İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları bakir onarıyoruz”

Misyonlarının bakir başladığını belirten Soylu, “Geçmişin verdiği hasarları kullanılmamış onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın Türkiye’ye elan mebzul yerlere getireceğine bel eden Soylu “Demin sadece bulunduğumuz çağın alt yapısını yapmadık, aynı zamanda geçmişin açıklarını kapattık, ayrımsız zamanda 21. yüzyılın tamamının madun yapısını gerçekleştirdik. Demincek bakir başlıyoruz, çapmak zamanı. Göreceksiniz YANLIŞSIZ Parti ile Cumhur ittifakı ile MHP ile BBP ile anca bire bir gezi ortaya koyacağız ki çabucak ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi madun arka edeceğiz ve insanlığa tıpkı ülkenin dünyaya nasıl hayır olduğunu beraber göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün hoppadak tıpkı seçme yılı olmadığını, Cumhuriyetin birinci asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Aristokrat, “Yani tığ cumhuriyetin hem bir numara asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize tepeden aşağıya pus sallayanları, bizi derme çatma görenleri, oldukça görenleri amma ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üzerinde durmasını sağladık.” dedi.

“Deminden Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Teşrinievvel 2023’te bütün birlikte gidiyoruz” diyen Soylu, “29 Ilk Teşrin 2023’te kullanılmamış ayrımsız asrı esasen bu nesille bu arada Cenabıhak’ın izniyle alay malay yakalayacağız. Amma bu asırda ayrımsız önceki asırda yani gündeş asırda yaşadıklarımızı gelecek nesillerimize bırakmamamız geçişsiz. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri ağız ağıza kaldırmamız lazım. ve bilcümle gelişigüzel kaldırmamız lazım. Bu punt önümüzdedir, bu vesile heba etmememiz geçişsiz. Onun amacıyla çokça çalışmak çok hız yorumlamak ve çokça dövüşmek gerekir.” diye niteleyerek konuştu.

Bakan Soylu, Türkiye’nin etrafındaki bütün coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan dokuz canlı çok ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Ati nesillerimizin önüne hararetli bire bir Türkiye, balaban tıpkı Türkiye’yi, bütün riskleri alarak bırakmak zorundayız. Haddinden Fazla harıldamak zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “çok çalışılması” gerektiğini ifade fail Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde yavaş yavaş değme yere gireceğiz. adım adım herkese anlatacağız, yavaş yavaş bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı güzeşte Türkiye’nin hangi hallere sokulması lazım geldiğine izin etmediğimizi dal eğmediğimiz, işaret bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Nev cins zorluklarla karşılaştığımızı amma masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, makam amacıyla devlet amacıyla seçimde 3 kesim fikir almak üzere bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya devretme etmeye çalışanlara okazyon tanımadığımızı, bu ülkenin kendi kaynakları ile bu arada büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Budun İttifakı’na seçimlerde milletin cevap vereceğini ifade eden Soylu, “Aynı taraftan FETÖ ile anlaşacaklar bir taraftan PKK ile anlaşacaklar, bir taraftan temel ötesinde teskereye müfit oyu verecekler, tıpkısı taraftan bu ülkenin bütün sağtöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine doğrulama olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Budun bunların boyasını önümüzdeki seçimde bire bir şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek yağır görünecek.” diye niteleyerek konuştu.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine birlikte değinen Aristokrat, “Âdem Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilimci namevcut, devir âlim bulunmayan. Bir dahi Sakaryalıların nezdinde söylüyor. Onlar biliyorlar herhangi bir şeyin ne olduğunu, şüphesiz olduğunu. Bire Bir birlikte Türkiye Cumhuriyeti devletini idare etmeye bunlar hep beraber iştahlı oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize bakım değil, ‘ne televizyonu ben sahipleneceğim’. Millete hizmet üstüne bire bir savaş ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi konusunda ayrımsız savaşım ortaya koyuyorlar. Allah esirgesin Cenabıhak milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Tün – sıra çalışan, gelişigüzel saniyeyi bu ülke üzere, bu insanlık üzere, ‘acaba ne yapabilirim’ diye değerlendiren, seçkin tip saldırıya döş geren ve hep bu saldırılarla alay malay bu saldırıları aşınmış etmeyi başaran, milletle beraber olan bire bir Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın sunu kıvrak lideri şu zaman.” diyen Soylu, Cumhur Reisi Erdoğan’ın milleti yanıltacak tek adımı bugüne büyüklüğünde atmadığını, güvenilir ve işlek ayrımsız lider olduğunu sözlerine ekledi.

Soylu, daha sonra Dava Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını görüşme etti.Share: