Gaziantep FK, Hatayspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor

Gaziantep Futbol Kulübü, Süper Lig’in 3. haftasında oynayacağı Hatayspor maçı hazırlıklarına bitmeme ederken, antrenman öncesi açıklamalarda kâin Ustalık Direktör Erol Keder, pek tıpkı takıma karşı oynayacaklarını ve galip süzülmek istediklerini söyledi. Erol Bulut, takıma biraz para aktarımı henüz yapacaklarını dahi vurguladı.

Gaziantep Ayak Topu Kulübü, Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda oynayacağı Hatayspor maçı hazırlıklarına tesislerinde yaptığı alıştırma ile devam etti. Akşam Ezanı saatlerine akla yatkın yapılan antrenmana hep futbolcular katılırken, Gaziantep FK Ustalık Direktörü Erol Bulut alıştırma öncesi açıklamalarda bulundu. Ligin 2. haftasındaki Ankaragücü maçını türe ederek kazandıklarını belirten Erol Bulut, takıma biraz transfer henüz yapacaklarını bile vurguladı. Endişe, ligin 3. haftasında deplasmanda oynayacakları Hatayspor maçından dahi kendileri amacıyla bildirme ferah skorla andırmak istediklerini belirtti.

“Ankaragücü maçından oyun ve nüsha namına mutlu kaldım”

Ligin 2. haftasındaki Ankaragücü maçıyla ilişik değerlendirmelerde kâin ve metin maçı kazanarak 3 nokta aldıkları için mutlu olduklarını söyleyen Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Endişe, “Ankaragücü maçında rastgele öz istediğimiz doğrultuda gitti. Albeni hamam ve az buçuk nemliydi. Bu biraz takımı menfi etkiledi. Alelhusus 70 dakikadan sonradan takıma sonradan katılan kâh oyuncularımız zorlandı. Ama akıbet itibariyle rezerv kulübemiz dahi ensesi kalın olduğu amacıyla oyuna giren arkadaşlarımız da görevlerini dolgunca yaptılar. Ankaragücü maçının genelinden memnundum. Takkadak yakaladığımız pozisyonlardaki serencam vuruşları, serencam pasları mebzul yapamadık. Bu noktalara biraz elan çalışmamız geçişsiz. Bunlar ufak detaylar amma bu detaylar maç kazandırıp karşılaşma kaybettirebilir. Bu detaylara fiilen inşallah bunlarla artık karşılaşma kısaltmak istiyoruz. Serencam itibariyle Ankaragücü maçından genel anlamda baziçe ve nüsha anlamında memnunum” dedi.

“Birkaç transfer daha yapacağız”

Takıma pekitmek için nakil çalışmalarının bitmeme ettiğini ve transferin son gününe büyüklüğünde biraz sağlamlaştırma daha yapacaklarını söyleyen Erol Endişe, “Nakil döneminde aramıza gailesiz ve görmüş geçirmiş oyuncular kattık. Yeni transferlerimiz yavaş yavaş takımı alışarak süre almaya başlıyor. Beş Altı transfer elan etme düşüncemiz var. Takımda yolları fayrap etmek isteyip da ayrılamadığımız arkadaşlarımız birlikte var. Sonuçta 8 Eylül’e kadar aktarma dönemi devam ediyor. Sonuç güne kadar ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Umudumuz isteğimiz elan gani tıpkı seviyeye gelebilmek o yüzden gerekeni yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla ferasetsiz benzemek istiyoruz”

Sonuç adına ligin 3. haftasında deplasmanda oynayacakları Hatayspor maçıyla ilişkin değerlendirmelerde mevcut Endişe, “Hatay takımı güzeşte seneki takımını yüzdelik 90 oranında korudu. Benim bildiğim kadarıyla serencam oynadıkları maça baktığımızda defansa Vranjes gibi koca ayrımsız transfer yaptılar. El ve birbirini çokça iyi tanıyan bir takıma cebin oynayacağız. Alelhusus kişi evinde bile gani oynayan ayrımsız Hatayspor takımı var. Amma burada oylumlu olan rakibin hangi yaptığından artım bizim ne yaptığımız, hangi yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona müteveccih yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla ansız döneriz” diye konuştu. – GAZİANTEPShare: