Gasbettikleri kişiyi otomobilinin bagajına kapatan 2 çirkin tutuklandı

Adana’nın Karataş ilçesinde bire bir kişiyi gasbettikten bilahare otomobilinin bagajına kapatan 2 dalavereli tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Düzenlilik Şubesine sadık motorize yunus ekibi, merkez Yüreğir ilçesinde karakol görevi esnasında ikircim üstüne tıpkısı otomobili durdurdu.

Otomobilin bagajında tıpkısı birey olduğunu fark fail ekipler, bagajdaki S.K’yi (49) kurtardı, araçtaki A.A. (19), T.B. (20) ve E.C’yi (15) gözaltına aldı.

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, A.A’nın, telefonla aradığı S.K’yi kız arkadaşıyla tanıtmak amacıyla Karataş ilçesine çağırdığını, daha bilahare T.B. ile birlikte, yanlarındaki E.C’yi taciz ettiği iddiasıyla darbettiklerini belirledi.

Şüphelilerin, S.K’nin telefonundaki mobilize bankacılık uygulamasıyla kişi hesaplarına 10 bin teklik aktardıkları ve görüngü yerinden benzemek isteyen S.K’yi otomobilinin bagajına kapattıkları tayin edildi.

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edilen zanlılardan A.A. ile T.B. gözetleyici hakimlikçe tutuklandı, E.C. ise adli arama amacıyla başıboş bırakıldı.

Öte yandan, T.B. ile A.A’nın emniyetteki ifadesinde, S.K’nin zat isteğiyle bagajda başvurmak istediğini belirttikleri öğrenildi.

S.K’nin bagajdan çıkarıldığı anlar el telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Share: