Erzincan polisinden zehir tacirlerine şafak vakti ‘Kökünü Kurutma’ operasyonu

Erzincan polisinden yara tacirlerine şafak vakti ‘Kökünü Kurutma’ operasyonu

Antalya, Erzincan, Isparta ve Ordu’da ‘Kökünü Kurutma’ operasyonu: 241 kontrol

ERZİNCAN – Erzincan’da şafak vakti ‘Kökünü Kurutma’ operasyonları dahilinde 4 ilde eş anlı kırıcı tacirlerine yönelik özel harekat polisleri destekli operasyon düzenlendi. 25 adrese yapılan baskınlarda 19 aynasız gözaltına makbuz. Operasyon çerçevesinde Antalya, Erzincan, Isparta ve Ordu’da toplamda denetleme sayısı 241 oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Türkiye’de 37’ncisi Antalya’da gerçekleştirilen, ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’nda 187 hedefin 181’inin gözaltına alındığını bildirdi. 37’ncisi Antalya, 38’i Erzincan, 39’uncusu Isparta ve 40’ıncısı Ordu’da gerçekleştirilen operasyonda 260 şüpheliden, 241’inin gözaltına alındığını açıkladı.

Erzincan Inanma Müdürlüğü’nde hazır mevcut Erzincan Valisi Mehmet Arak ile Itimat Müdürü Kenan Kurt, Bakan Soylu’nun Antalya’dan Şehir Düzenlilik Dalavere Sistemi’yle toplantısına katıldı.

Düzenlenen narkotik operasyonuyla ilişik Vekil Soylu, operasyonun Antalya’da 37’ncisini, 38’incisini Erzincan’da, 39’uncusunu Isparta’da, 40’ıncısını ise Ordu’da gerçekleştirdiklerini söyledi.

Antalya’daki operasyonun 5 mahiye planlı ayrımsız işler olduğunun altını çizen Icra Vekili Aristokrat, “Antalya’da bin 321 polis güçleri ve jandarmamız, 24 algılayıcı köpeğimiz gelgel araçlarımız ve tamam kol ve unsurlarımızla alay malay bu faaliyetler 06.00’da başladı. Aynı şekilde bahsettiğimiz Erzincan, Isparta ve Ordu’da başladı. 4 ilde operasyonlar kudretli şekilde tamamlandı. Antalya’da 187 hedefin 181’i yakalandı, gözaltına alındı. Uyuşturucu satıcısı, imalat paydaşlık edenler yerine 5 aydır projeli namına strateji ediliyordu. Daima sahadayız. Yakalamalarımız ayrıntılı sürekli projeli takiplerle gerçekleştiriliyor. Projeli takiplerin ayrıksı yakalamalardan farkı izlem ve soruşturma, takip bir çeteyi çökertmek, maden mir ağını çökertmektir” diyerek konuştu.

“Örnek Mücadele”

‘Kökünü Kurutma’ operasyonunun ülkenin temas noktasında bitmeme edeceğini ifade eden Icra Vekili Soylu, “Aziz milletimizin şunu bilmesini isteriz. Avrupa ve Amerika’da uyuşturucuya cebin pes etmişler. Eroin kullanımı için şırıngayı müft verirken Avrupa’nın bir nice ülkesinde şu büyüklüğünde uyuşturucu sarmak ve satılabilmeyi kendileri haber verirken Türkiye bu konuda amansız ve dünyaya benzer tıpkı mücadele sürdürmektedir. Bunu sürdürmeye devam edeceğiz. Türk polis ve uyanık teşkilatı Mehmetçiklerimiz sınırdaki kahramanlarımız, başsavcılıklarımız bilcümle birimler hükümetimizin ortaya koyduğu ferman ile gelişigüzel amansız ve uyuşturucunun kökünü kurutmak için nazik ayrımsız savaş vermektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları çizdiği sağgörü apaçık ortadadır. Biz balaban milletiz çocuklarımızı gençlerimizi uyuşturucudan kurtarmak devletimizin birincil sorumluluğudur. Tığ bu sorumluluğu namına tebliğ etmek amacıyla dünyaya uyuşturucu ile şüphesiz mücadele edebileceğini kökünün pekâlâ kurutabileceğini yayımlamak amacıyla bu mücadeleye mir koyduk. Tanrı bizi milletimize mahçup etmesin” dedi.

Vekil Soylu, 4 ildeki 260 şüpheliden 241’inin, 37, 38, 39 ve 40’ıncı ‘Kökünü Kurutma’ operasyonunda gözaltına alındığını bildirdi.

“Erzincan’da 19 ibret gözaltına alındı”

Erzincan’da düzenlenen operasyonla ilişkin Vekil Aristokrat’ya hikmet veren Erzincan Valisi Mehmet Hırsızlık, “30’u özel harekat polisi koyulmak üzere 38 kadro, 139 polisimizin katılımıyla operasyonumuzu başarılı ayrımsız şekilde gerçekleştirdik. 25 adrese baskınlar yapıldı 17’i Erzincan’da 2’i dışarıda oluşmak amacıyla 19 kaba gözaltına makbuz. Uyuşturucuyla mücadelemiz kararlılıkla bitmeme edecek” dedi.

Share: