Edirne’den güdük kısa

Erkek Vesile Eşitliği Komisyonu Başkanı ve YANLIŞSIZ Fırka Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “Familya İçi ve Kadına Müteveccih Sıkı Mücadele Yorum Toplantısı”na katıldı.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, kadına müteveccih şiddetle ait ayrımsız zekâ değişikliğini savunduklarını, toplumun eksiksiz kesimlerini bu uğur doğrultusunda bilgilendirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Başkanlığı’nda “Aile İçi ve Kadına Müteveccih Uçarı Uğraş Yorum Toplantısı’nı gerçekleştirdiklerini ifade eden Aksal, şunları kaydetti:

“2021-2025 eylem planı ve onun içerisinde gelişigüzel bakanlığın, herhangi bir kurumun öz üstüne düşenleri yeniden değerlendirmek için aynı araya geldik. Kadına yönelik sürat ile ilişkin tıpkı içtihat değişikliğini savunuyoruz. Çalışmalarımız, planlı eylem planlarımız bu kapsamda yalnız kadına müteveccih çalışmalardan ibaret değil. Erkekleri ve toplumun kül kesimlerini bu kasıt doğrultusunda bilgilendirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadeleriyle ‘Nüfusun yarısını oluşturan kadınları dışlayan bire bir toplum gücünün yarısından çekilmiş demektir.’ Devletimiz, milletimiz, kurumlarımızla kadına yönelik şiddetli topyekün mücadelemize başarısız müsamaha ilkesiyle devam edeceğiz.”

-Gürkan CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nu mülakat etti

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında müzakere etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak Gürkan, Kılıçdaroğlu’na Edirne’de hayata geçirdikleri projeler ve yatırımlar karşı hikmet vererek, hedeflerini anlattı.

Kılıçdaroğlu’nun Edirne’ye bağıntı ve selamlarını ilettiğini belirten Gürkan, “Edirne’miz ve Edirne’mize kazandıracağımız yatırımlar hakkında konuştuk, çalışmalarımız karşı kendisini bilgilendirdik. 2023 yılı hepimiz amacıyla çok muhteşem aynı sene. Umumi Başkanımız, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını el erki ile taçlandırma üstüne çokça azimli. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bilcümle gelişigüzel Edirne’den Kars’a herkesin bahtiyar olduğu bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz.” dedi.

Lalapaşa Kaymakamlığını görüşme

Lalapaşa Emniyet Müdürlüğü memur polisler Kaymakam Ömer Bulut’u ziyaret etti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Endişe’un İdareciler Günü’nü kutlayan polisler ilçede gerçekleştirilen hizmetlerle ilişkin bilgi verdi.

Ilçebay Keder üstelik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek inanma personeline teşekkür etti.

İdareciler Haset

Süloğlu ilçesinde çekicilik amirleri İdareciler Günü dolayısıyla Süloğlu Kaymakamı Müstakil Kayaç’yı görüşme etti.

Kayaç’nın İdareciler Günü’nü kutlayan hava amirleri, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ziyarette paçarız düşün alışverişi yaptıklarını belirten Ilçebay Kayaç birlikte ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Share: