Edirne Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin Başına Şehit Yakını Getirildi

Edirne Belediye Meclisi’nin kurduğu Martir Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına, 1994 yılında Hakkari Yüksekova’birlikte şehit olan Yaya Komando Çavuş Ayhan Kalıç’ın kardeşi Ayşe Orak Mecnunca, Martir Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına önder yerine getirildi.

Edirne Belediyesi Meclisi’nin, Karı ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına 1994 yılında Hakkari Yüksekova’de Sıhhatli Sükûnet bölgesinde şehit olan Piyon Komando Er Çavuş Ayhan Kalıç’ın kardeşi Ayşe Orak Delimsirek’in getirildiği duyuruldu. Belediye bültenine bakarak, lansman toplantısı Atatürk Kültür Merkezi ve Uray Konservatuarı’nda yapıldı. Toplantıya Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Tesanüt Derneği Umumi Heyet Başkanı Faruk Maraba, Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Edirne Büro Başkanı Ahmet İsmailoğlu, gaziler ve martir aileleri katıldı. Belediye Başkanı Recep Gürkan toplantıda şöyle konuştu:

“Ayşe Şahin bu birimin şefi adına, sizin birlikte içinizden biri olarak, Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin sorumlusu namına bu birimde size bu hizmeti sunacak. Sizin içinizden biri, evladınız, kardeşiniz. Benim üstelik evladım, benim dahi kardeşim ama inanıyorum ki Ayşe, sizlerle ilişik hizmetlerle sizin duygularınızı, sizin hissiyatınızı, sizin hassasiyetlerinizi bilerek bu işi yapacak, ondan eminim.

Bu konuda Eş ve Karı Hizmetleri Müdürümüz Şiddetli Takındı’ya hem de Vahit Sorumlumuz Ayşe Delicesine’e kendimden artık güveniyorum. Vahit sizin, uray sizin büyüklük sizin. Çünkü siz en kıymetlilerinizi bu topraklara vatan düzenlemek amacıyla toprağın bağrına emanet ettiniz, tıpkı zamanda milletin bile sinesine dirilik ettiniz. Gine gazilerimiz bayrağımızın sonsuza büyüklüğünde gönderde kalması üzere şehit olmaya ide ettiler, vücutlarının sunma zer parçalarını, kanlarını bu toprağa akıttılar ve gazilik mertebesine ulaştılar. Bu bağlamda hem siz altın şehit yakınları hem dahi kızıl gazilerimiz bizim amacıyla sunma kıymetlilerimizsiniz, ailemizsiniz, alım çalım modelimiz, örneğimizsiniz. O yüzden icap Edirne Belediyesi’nde gerek Edirne Belediyesi üzerinden hangi hava ve kuruluşta ya de nerede olursa olsun bilcümle işlerinizi bilcümle hizmetlerinizi tığ yapacağız.

Kahraman şehitlerimizi aynı misil elan rahmetle, minnetle, şükranla bilinmeyen ediyorum. Ruhları cıvıl cıvıl olsun. Gazilerimize de teferruatlı, mutlu, huzurlu ömürler temin ediyorum.”Share: