İçişleri Bakanı Aristokrat, Kırklareli’nde konuştu: (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Allah felek edecek, özlük uçağımızı de inşallah arabamızı bile yapacağız ve dünyaya vadi okuyacağız.” dedi.

Aristokrat, Kırklareli kent merkezinde planlı mitingde yaptığı konuşmada, geçmiş gece yılın 6 ayından çok karla ciltli olan Van’ın Bahçesaray ilçesinde vatandaşlarla tıpkı araya geldiğini söyledi.

Bahçesaray’ın önceki dönemlerde yıldırı örgütünün baskısı altında olduğunu anlatan Soylu, sabık hafta de Mardin’in Ömerli ilçesini müzakere ettiğini dile getirdi.

Ömerli ilçesindeki yaz spor okullarından faydalanan çocukların namına “Acep yaz okulu kışın birlikte devam valör mi?” sorusunu yönelttiklerini tamlayan Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Siz dahi bir cevabı verirdiniz, ben bile tıpkısı cevabı verirdim. Senelerce bu çocukları alıp dağa götürdüler. Annelerinden, babalarından koparttılar. Dünyada anne kucağı kadar ısıdam tıpkı saha bahis konusu değildir. Güzeşte Van’ı gezdim, bugün burada olduğum üzere hem güvenlik toplantısı yaptım sabahleyin er hem bile ondan bilahare gayrı faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Yüz binlerce kayırıcı sokaklarda. Şeb saat 00.00’ye kadar, şeb saat 01.00’e kadar beniz binlerce kayırıcı sokakta. Saat 16.00’dan sonradan, 17.00’den sonraları kepenklerin kapatıldığı ve korkudan insanların evine kapatıldığı tıpkı Türkiye’den, Şark ve Güneydoğu Anadolu’dan zaman bilcümle gelişigüzel sizin birlikte azminizle, sizin de sabrınızla gelişigüzel bugün yıldırı örgütünün mağaralarından ve inlerinden çıkamadıkları, ürktükleri ve birbirleriyle konuşamadıkları, artık bu ülkenin çocuklarını kandıramadıkları, annelerin zürriyet hasretleriyle yanmadıkları bir Türkiye tablosuna akla yatkın koşarcasına gidiyoruz.”

Vekil Soylu, Türk milletinin kadınıyla, erkeğiyle ülkenin namusu, özgürlüğü için, ezanın semalarda müstakil ve özgür şekilde duyulabilmesi için gelişigüzel türlü fedakarlığı fail ayrımsız ecdadın torunları olduğunu söyledi.

Soylu, Türkiye’birlikte evveli çokça müşkülat ve teessürat çekildiğini tabir ederek, şunları kaydetti:

“Amerika, Avrupa bize hep parmak salladı: ‘Siz yapamazsınız.’, ‘Siz beceremezsiniz.’, ‘Siz gerçekleştiremezsiniz.’ diye niteleyerek bizi hep küçümsediler. Bizi 2000-2500 dolarlık bir mutluluk olmaya bilcümle mahkum etmeye çalıştılar. Bu mutluluk eskiden uçak üretmeye çalıştı, cevaz etmediler. Bu mutluluk makine üretmeye çalıştı, cevaz etmediler. Bu ülke zat enerjisini bulmaya çalıştı, müsaade etmediler, külfet yaptılar. Hangi ahit etap atsak ya darbelerle ya iktisadi krizlerle ve soylu erki saldırılarla bizi bütün geleceği değil, bizi bilcümle yarınlarımıza değil, bizi bütün ayaklarımızın ucuna baktırmaya çalıştılar yıllarca.

Zaman 16 Eylül, bu ülkenin ayrımsız başbakanıyla dışişleri bakanının ve aynı maliye bakanının asıldığı çağ. 16 Ilkgüz’dahi Fatin Rüştü Zorlu’yu ve Hasan Polatkan’ı astılar. 17 Eylül’bile dahi merhum Adnan Menderes’i astılar. Çabucak onları asmadılar. Bize tıpkı özdek söylediler, bize dediler ki: ‘Siz şayet bizim dediklerimize itiraz ederseniz sizi onlar kadar yaparız.’ Çocukluğumdan beri ben bu işlerin içerisindeyim. Ailemiz de öyleydi. Şunu hepinize izah etmek isterim. Herhangi Bir 6 ayda tıpkısı Hürriyet gazetesinin iyi köşesinde Adnan Menderes’in idamlık, boynu yarı böyle bükülmüş bir fotoğrafını verdiler. Onu size gösterdiler, onu bize gösterdiler. Bize dediler kim: ‘Eğer defans sanayinizi yüzdelik 20’lerden yüzdelik 80’lere çıkarırsanız sonunuz hakeza tamam.”

Bakan Aristokrat, Türkiye’nin savunma sanayisinde yerlilik oranını yüzdelik 20’lerden yüzdelik 80’lere çıkardığına ve silahlı insansız çekicilik aracını yaptığına dikkati çekti.

“Allah baht edecek, özlük uçağımızı birlikte yapacağız”

Silahlı insansız çekicilik araçlarının beraberinde Türkiye’nin özlük mühimmatını üstelik yaptığını anlatan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Cenabıhak talih edecek, kendi uçağımızı bile inşallah arabamızı dahi yapacağız ve dünyaya düzlük okuyacağız. Kıymetli Kırklarelili hemşehrilerim, şurası hikâyelemek isterim. Burası benim ülkemin batıya nazır yüzüdür. Burası benim ülkem, benim ülkemin gündöndü ıtri tarlasıdır. Memleketini seven, milletini seven, herhangi bir çeşit fedakarlığı yapmayı göz önüne kayran insanların memleketidir. Son 2 yılda, serencam 3 yılda Amerikan Senatosu, PKK’evet ve PYD’ye kestirmece 2 bilyon dolar yardım yaptı yani benzeri yıldırı örgütüne yardım yaptı. Onlar şurası söylüyorlardı. Şayet biz ayakta kalmasaydık, eğer bizi Suriye’ye, şayet bizi Irak’a, şayet etrafımızdaki coğrafyadaki istikrarsızlığa çevirmiş olsalardı, Hakurk’tan yani şu Türkiye’nin Hakkari’sinin ayrımsız ağız burnu var evet, haritada oradan, onların ötesinden ta Hatay’ın karşısındaki Afrin’e büyüklüğünde, denizin olduğu alana büyüklüğünde o bölgeyi bire bir terör devleti haline getireceklerdi.”

Soylu, Türkiye’nin defans sanayisini geliştirdiğini ve operasyonlar gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Bazı ülkelerin Türkiye’ye engelleyim koyduklarını belirten Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Amerika, Almanya ve Kanada dediler kim: ‘Size insanınız hava araçları amacıyla kamera vermeyiz’. Dediler ki: ‘Sizin insansız albeni araçlarınıza mühimmat vermeyiz.’ ama tıpkısı şeyi unuttular. Türk mühendislerin, güre insanlarımızı, bu ülkenin evlatlarını unuttular. Burada anlatmak istiyorum. İçişleri Bakanı’ydım. Sayın Reisicumhur, bugünkü Milli Defans Bakanı’mız, seçme birimiz beraberdik. Zeytin Dalı Harekatı başlamıştı. PKK orada Türkiye’ye sonsuz havan topu atıyordu, Hatay’ı tasalı ediyordu, Gaziantep’i erinçsiz ediyordu. Bulunmaz hemşehrilerim, Amerika o periyot, Tayyip Erdoğan Başkumandan olarak ki o ajanda bile hatırlıyorum. Hayatım süresince Milli Asayiş Kurulu toplantısındaki o ajanda, bire bir haysiyet hatıra kendisine nitelendireceğim. Tanrı’ım bilcümle yaptığımız ne varsa hepsinin helali o Milli Güvenlik Toplantısı’nda tıpkı ülkenin Başkomutanı’nın ve Cumhurbaşkanı’nın ‘Ben ülkemin insanını PKK’nın havanının altında ezdirmem. Bedeli hangi olursa olsun Afrin’i alacağız, oraya gereğini hesabına getireceğiz.’ demesiyle yüz yüze kaldığımız o toplantıdan sonraları Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Mehmetçiklerimiz, arkası sıra jandarmalarımız bütün beraber Afrin’e girdiler.

Ambargo koydular, mühimmatları vermeyeceğiz diye. Ayrımsız mahiye ihtimal bile orada kullanabileceğimiz insansız albeni araçlarının, silahlı insansız gelgel araçlarının, diğerlerinin mühimmatı kalmıştı. Eğer biz yüzdelik 20’lerden yüzdelik 80’lere defans sanayisini çıkarmasaydık, zat milli ve yerli savunma sanayimiz olmasaydı biz oradan boynu eğri dönebilirdik amma Cenabıhak’a haddinden fazla şükürler olsun, bizim mühendislerimiz ürettiler. Ay kilitsiz küreksiz bayrağımızın ve kahramanlarımızın orada oylumlu tıpkı şekilde bulunmasını gerçekleştirme ettiler. Türkiye, eski Türkiye değildir. Aynısını Hazar Pınarı Harekatı Bölgesi’nde gerçekleştirdik.”

“Bugün Karadeniz gazını tığ çıkarıyoruz, çıkarmaya devam edeceğiz”

Icra Vekili Soylu, bu ülkenin imdi Karadeniz’birlikte kendi gazını çıkarır arkaç geldiğini kaydetti.

Zaman Doğu Akdeniz’da Türkiye’nin olduğunu belirten Aristokrat, “Burada size inandırmak istiyorum, bizim burnumuzu Şark Akdeniz’e sokmazlardı. Gine hikâyelemek istiyorum, belki de ilk defa duyacaksınız, Karadeniz’üstelik gazı bilsek bile Karadeniz’da doğal gaz çıkarmamıza ne Amerika müsaade ederdi hangi Avrupa izin ederdi. Kimseye bakmıyoruz, kişi yolumuza, kendi yolculuğumuza, öz geleceğimize bakıyoruz. Zaman Karadeniz gazını tığ çıkarıyoruz, Tanrı’a hamdolsun ve çıkarmaya devam edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin hemen PKK ile değil, FETÖ ile da savaş ettiğini vurgulayan Soylu, FETÖ’yü bu ülkeye Amerika’nın bela ettiğini dile getirdi.

Türkiye’yi ele kılmak isteyenlere Recep Tayyip Erdoğan’ın karşı çıktığını anlatan Soylu, şunları tabir etti:

“Bunu dahi size ifham etmek istiyorum. Belki dizge ‘Durun, yapmayın, etmeyin!’ demesine karşın Tayyip Erdoğan tek başına, ego de yanındaydım, herkes yanındaydı amma buradan şahitlik ediyorum, tallahi birlikte billahi dahi bir tane başına ‘Artık bunlardan usanç geldi, bu ülkeye beis yapıyorlar, izin etmeyeceğim.’ dedi. Bu büyüklüğünde münhal ve net. Şüphesiz PKK’yı, PYD’yi Amerika destekliyorsa tıpı tıpına FETÖ’yü bile destekliyor. 15 Temmuz’u kim yaptırdı? Ego sizin evladınızım. Bugün var, ferda yok. Ben bu doğruları gerçekleri kıymetli Reisicumhur’mın riyasetinde buraya bırakayım de kim ne yaparsa yapsın, bal gibi onların arkasında. Adamı orada besliyorlar.

DEAŞ, Müslümanlığı, olur ayrıksı tıpkı noktaya çektirmek, dünyada bire bir Hak Dini nefreti yakışmak için Amerika eliyle buluş edilmiştir. Haddinden Fazla kemiksiz, tığ bunlarla uğraş ediyoruz. Haddinden Fazla de kemiksiz savaş ediyoruz. FETÖ’yle da uğraş ediyoruz. PKK’yla birlikte savaşım ediyoruz. Hepsiyle mücadeleye bitmeme edeceğiz ve bunu gerçekleştireceğiz.”

Bakan Aristokrat, Türkiye’nin 20 yıldır balaban devrimlerin ülkesi haline geldiğini kaydetti.

Geçmişte insanların kendilerini rapor edemediğine dikkati çekici Aristokrat, Türkiye’dahi daha çok herkesin kendini özgürcesine anlatım edebildiğini vurguladı.

Türkiye’nin bundan sonra eski Türkiye olmadığını dile getiren Soylu, şunları söyledi:

“Bu ülkede çıktı Alevisi üstelik Sünnisi de Kürt’ü üstelik Türk’ü de dindarı dahi herkesin kendisini bayındır tıpkısı şekilde tabir edebildiği bir Türkiye var. Bu mutluluk öyle aynı büyüklük değildi. Hepimiz bu ülkede yetiştik, budun birbirleriyle fısıldaşarak konuşurdu. Herkesin şen tıpkı şekilde yaşadığı, herkesin kendisini tabir ettiği, kimsenin hanay hakkına, hayat biçimine engelleme edilmediği tıpkısı Türkiye tablosu var bugün. Değme sefer bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. Türk dediler, Kürt dediler, Sünni dediler, Alevi dediler, mutekit dediler. Mütedeyyin karın dediler, bütün bizi birbirimize düşürdüler, yeter ki büyümeyelim diye. Kâfi ki hararetli bire bir Türkiye olmayalım. Yeter kim akva olmayalım. Onların dediklerini yapalım, boynumuzu eğelim. Yeter ki onların evet dediklerine ‘Siz bunu neden söylüyorsunuz?’ diye bire bir itirazı ortaya koymayalım. Bunun için belimizi bükük yaptılar, boynumuzu bükük yaptılar. Bunun amacıyla bu ülkeye bakım eden geçmişteki liderlerimizi karaladılar, iftiralar attılar, ailelerine iftiralar attılar ve seçme tip kirliliği ortaya koymaya çalıştılar.

Bugün anca değil, Tayyip Erdoğan 20 yıldır, 22 yıldır herkesin kendisini anlatım edebildiği tıpkısı Türkiye olabilsin diye niteleyerek çırpındı. Bugün cümle istediğini ortaya koyabiliyor. Gittiğimiz değme yerde insanların kendilerini ifade edebildiklerini haddinden fazla net bir şekilde görüyoruz. Onun dışında Türkiye’de aynı şey daha yapıldı. Geçmiş dönemde darbeler cihetiyle altyapı yatırımlarımıza uzaklığımızı, oradaki açığımızı Tayyip Erdoğan eksiksiz 20 yıldır dişini tırnağına taka taka, milletin verdiği destekle bu açığı kapattı.”

Reisicumhur Erdoğan’ın bükülme yaptığına dikkati calip Aristokrat, “Bunu haddinden fazla kemiksiz ayrımsız şekilde göstermek istiyorum. Zaman denizin altından vakit kaybetmeden Marmaray değil, Avrasya da gidiyor. Şurada hep dünya can çekişirken konuşu krizlerle, şurada Çanakkale 18 Mart Köprüsü’yle beraber iki yakayı tıpkısı araya getirebilecek adımı attı. Yetmedi, Türkiye’dahi kent hastaneleri yapıldı. Yetmedi, Türkiye’nin yer nazik barajları Artvin Yusufeli, ego birçok barajı gördüm.” diyerek konuştu.

Tüm dünyada besin krizinin yaşandığına meni eden Soylu, “Amerika ve Avrupa, acaba Türkiye’ye sağlık de bu krizi çözer miydi? Tığ hayatta olduğumuz üzere tıpış tıpış Tayyip Erdoğan ve Türkiye’ye geldiler. Tıpış tıpış geldiler. Biz zaman ayaktayız. Elbette kim eksiklerimiz var mı? Elbette ki eksiklerimiz mümkün. Tüm Cenab-ı Allah’tır. Tercihlerimiz var, birtakım tercihler ortaya koyduk, o tercihlerden kontekst ihtimal kimi zaman eksiklerimiz olabilmiştir amma biz bu millete ihanet etmedik. Bu milleti, bu ülkeyi büyükelçiler masasında pazarlamadık. Tallahi başkasının lafına bakmadık.” ifadelerini kullandı.

Kırklarelililere seslenen Soylu, “Tek endişeniz olmasın. Tığ burada Halk İttifakı yerine varız. Halk İttifakı vakit kaybetmeden benzeri kudret ittifakı değildir. Bunun hakeza bilinmesini istiyorum. Halk İttifakı gelecek nesillerimiz amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Hekim Mehabet Bahçeli ve Mustafa Destici’yle birlikte hakikaten Türkiye’ye atık ve Türkiye’nin geleceğini kuvvetlendiren, güçlendiren şişman bire bir Türkiye haline getirebilecek tıpkı tondur. Tığ tıpkı uygarlık ittifakıyız.” dedi.

Hiçbir ahit Batı’nın, Amerika’nın cephe, istek verdiği, “Şurası aday yapacaksınız.”, “Şurası şöyle yapacaksınız.”, “Hakeza yapacaksınız.” diyen bir anlayışın sahipleri olmadıklarını anlatan Soylu, şunları tabir etti:

“Sonra onu dahi yıpranmamış öğrendik, Sakarya Meydan Muharebesi Sakarya’birlikte reşit. Kılıçdaroğlu, yeni aynı gündüz ortaya çıkarttı. Tanrı selamet versin. Hangi tarih bilirler ne budun belirler. Onların bildikleri benzeri biricik şey vardır, bühtan atarlar, bu arada hemhal olurlar, onun ötesinde dahi okyanusun ötesine ve Avrupa’evet tabii olurlar. Şunu bilmenizi istiyoruz: Türkiye, özgürlüğüne ve bağımsızlığına yürüyor. Burada tıpkı kardeşiniz olarak söylüyorum. Ölürüz, kalırız, göreceksiniz. Suriye’yi dahi huzura kavuşturacak, Şam’ı bile huzura kavuşturacak, Bağdat’ı birlikte huzura kavuşturacak, Afganistan’ı birlikte huzura kavuşturacak, Pakistan’ı üstelik huzura kavuşturacak bu toprakların çocukları olacak.”

(Sürecek)Share: