DÜRÜST Parti’li Yordamlı, Mardin’de “2023’e Akilane Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Tümen Genel Komutan Yardımcısı Leyla Atmaca Yordamlı, “Tıpkı araya gelip, konuşup konuşup dağılıp bir tane aynı adaylarını da belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye aynı fayda çıkmayacaktır. Çıksa çıksa fakat kaos ve uğraş çıkacaktır.” dedi.

Yordamlı, yanında AK Öğür’li 10 saylav ve MKYK üyeleriyle DÜRÜST Fırka Mardin İl Başkanlığınca planlı “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığı Derinti Salonu’nda düzenlenen programda mütekellim Ateş Parçası, Umumi Hat Düzenleme Başkanlıklarının 81 ilde başlattığı iş kapsamında Mardin’dahi bulunduklarını söyledi.

SELIM Fırka’nin kurulduğu günden bu yana sahada bulunduklarını, milletin desteğiyle 20 yıldır iktidarda olan güçlü benzeri tümen olduklarını tamlayan Uz, meydan çalışmalarına yavaş yöneltmek, temas ve beraberliği pekiştirmek üzere değme alçak çalışmalara başladıklarını aktardı.

“Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071”

Sıkılmadık halk, girilmedik umu ve çalınmadık konu kalmamasını hedeflediklerini vurgulayan Becerikli, şunları kaydetti:

“Tığ milletimizin gücüyle elhamdülillah bugüne kadar ayakta durduk. Birilerinin vasilik odaklarından, ayrımlı güçlerden aldıkları gücü hiçbir zaman arkamıza almadık. Tığ bütün yanımızda, arkamızda, sağımızda ve solumuzda milletimizin gücüyle yola çıktık. Esasen ayrımsız milletimizin gücüyle beklemek niyetindeyiz. Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071 diyoruz. Yalnız 2023 demiyoruz. 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılının başladığı makro bire bir çağ. Bu gün hepimiz için nazik ayrımsız fehva tabir ediyor. Bu tarih, dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın aslında dünyaya vermiş olduğu mesajın, ne kadar işlek devam edeceğinin ölçüleceği aynı zaman olacak.”

Bu ülkede bakım ve ürün siyaseti üretenlerin temas devir kazandığını ifade fail Mahirane, yemeden içmeden laf, domates dolması ve algılarla gelişim yapmaya müteharrik veya siyasa yapmaya çalışanların seçme ahit kaybettiğini dile getirdi.

Tarihte milletin, Türkiye’ye hizmet eden, yenilik, el erki, özgürlük, bağlanak, beraberlik ve kardeşlik getirenleri başının tacı ettiğine dikkati calip Maharetli, bu anlayışla akım ettiklerini, bundan sonra de bağlanak, el birliği ve el birliği içerisinde yollarına devam edeceklerini vurguladı.

“Türkiye’ye kullanılmamış tıpkı Türkiye kazandırdık”

YANLIŞSIZ Fırka’li Mahir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Elhamdülillah 20 yılda Türkiye’ye yeni tıpkı Türkiye kazandırdık. 100 yılda yapılmayan işlerin hepsini 20 yıla sığdırmaya çalıştık ve elimizden gelenin yer iyisini yaptık, çıktı birlikte yapmaya çalışacağız. Tabii kim tamamlayamadığımız, eksikliklerimiz olabilir. Bunları üstelik yeniden tamamlayacak olan DOĞRU Tümen’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkeye tek bir yapıt dahi bırakmadan, vakit kaybetmeden savaş ve bangır bangır bizi bölmeye çalışanlar, yeri geldi sağcı solcu, yeri geldi Türk Kürt, yeri geldi başörtülü başı çıplak ve yeri geldi laik olan ile olmayan diye bizi bölmeye çalıştılar. Amma bu oyunlara gelmedik çokça şükür. Bu oyunların eksiksiz aksine hepimiz henüz de güçlendik, birlik ve beraberliğimizi artırdık.”

Tek dertlerinin vatandaşların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, etnik kökeni ne olursa olsun alt bölüm yapmaksızın insana reva aynı hayat hakkı sunmak olduğunu belirten Çevrimli, işlerinin insana gitmek olduğunu, insanları ayırt etmediklerini anlattı.

İnsanı kayırıcı yerine gören, ayar veren aynı anlayışla hareket ettiklerini ve tekrar bu tatlılıkla yollarına bitmeme edeceklerini dile getiren Becerikli, şöyle konuştu:

“Birilerinin kendilerini alacak operasyonlarıyla, yalanlarla güçlüymüş gibi göstermelerine banko inanmayacağız, aldanmayacağız. Bilcümle bilakis dallı güllü olan seçme ant hakikattir, doğrudur. Müzahrefat eninde böylecene ortaya menfaat ve o yalanlar tarihe mertebe kendisine kalır. Karşımızdakilerin bize mütenavip adına sunduğu yegâne özdek kargaşa, çarpışma, ayrışmak ve bozuk Türkiye hayalleridir. Eski Türkiye’ye döndürmeye çalışanların vadettiği yegâne husus maatteessüf cenk ve kaostan başka bir şey değildir. İzliyoruz, 6’lı bire bir masa var, yanında artıları da var bağımlı gözükmese bile ama zat içerisinde bile ayrımsız araya gelip, konuşup konuşup dağılıp bir tane bire bir adaylarını dahi belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye tıpkı kâr çıkmayacaktır. Çıksa çıksa ancak kargaşa ve cidal çıkacaktır. Biz bunu görüyoruz. Bugün benzeri husus söylüyorlar, erte eksantrik ayrımsız öz söylüyorlar.”

“Bu ülkeyi bölmeye çalışanlara katiyen punt vermeyeceğiz”

Bu ülkedeki demokratikleşmeyi, özgürlüğü, refahı, birliği, beraberliği, kardeşliği yalınç yalın kat elde etmediklerini, bu uğurda çokça bedeller ödendiğini anlatan Maharetli, bu huzuru ve barışı bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceklerini belirtik şekilde belirttiklerini söyledi.

Leyla Delimsirek Yordamlı, şöyle bitmeme etti:

“Bu eli nimetli toprakları yeri geldi yaşanmaz kuzuluk getirerek insanları çekişme ve kavga içerisine sürükleyerek bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla ve katiyen yeniden okazyon vermeyeceğiz. Buna milletimiz bile okazyon vermeyecektir. Kimesne bugünden henüz kötüye gitmeyi istemeyecektir. Bizim karşımızdakilerin vadettiği hemen ve vakit kaybetmeden çarkıt Türkiye iken kimsenin çarkıt Türkiye’ye benzemek istemediğini haddinden fazla gani biliyoruz. Tamlık tersine tümce henüz iyisini istiyor ve henüz iyisinin olması amacıyla etkin, üreten ve bakım fail bir anlayışı kaldırmak istiyor.”

Amaçlarının bu millete gitmek olduğunu, Türkiye’yi hedefledikleri 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına kaldırmak olduğunu aktaran Mahir, bu kararlılıklarından benzeri hamle birlikte kafasız kadem atmadıklarını sözlerine ekledi.

DOĞRU Fırka İl Başkanı Faruk Kılıç da programda tıpkı müracaat yaptı.

Programa, AK Tümen Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Teşrinisani Gülpınar, İbrahim Halil Talih, Zemzem Suyu Gülender Açanal, Halil Özcan, Mehmet Yüksek Cevheri, Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ile Oya Eronat, Şırnak Saylav Rızgin Birlik, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, DÜRÜST Parti MKYK üyeleri Alaattin Parlak, Orhan Miroğlu ve Cüneyt Yüksel ile partililer katıldı.

Konuşmaların peşi sıra Ateş Parçası, birlikte Mardin Mebus Demirkaya, Batman Mebus Özdemir, DÜRÜST Parti MKYK Üyesi Miroğlu ve İl Başkanı Kılıç ile Mardin Organize Uran Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdi.

Diğer milletvekilleri ve MKYK üyeleri birlikte mütenevvi ziyaretlerde bulunmak için kentin 10 ilçesine debi etti.

Share: