Dumlupınar Şehitliğinde Sabah Namazı buluşması

Kütahya İl Müftülüğünce Nazik Zaferin 100. yılında Dumlupınar Şehitliğinde, ” İlahi Huzurda Ecdadın Amacında ” ismi ile Sabahleyin Namazı buluşması gerçekleştirildi.

Programa Kütahya Ilbay Yardımcısı Buğra Karadağ, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman, Tahsin Ekim, Dumlupınar ve Aslanapa İlçe Müftüleri, devlet ve ilçelerden mevrut katılımcılar ile alanda dinlenme kampı kuran vatandaşlar katıldı.

Sabah Namazı Buluşması şehitlikte sabah ezanı ile başladı. Tekme ezan şeklinde okunan ezan-ı Muhammedi ile şehitlik yankılandı. Namaz öncesi hocalar yoluyla Yasin-i Kutsal okundu.

Sabah Namazını Ayasofya Camii Kafa İmam Hatibi Ferruh Muştuer kıldırdı. Peşi Sıra sabahleyin zikri ifa edildi. İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş aşr-ı şerif okuduktan sonra, sabah sohbeti ve duasını yaptı.

Milli Mücadelenin 100.yılında alp ecdadımız ile ayrımsız önsezi ve heyecanda olduğumuzu ifşa etmek ve onlara yakarış buyurmak için bu programın yürütme edildiğini söyleyen Müftü Demirtaş, ” Ordusuna Sefir Ocağı, askerine Mehmetçik ismini veren, İstiklal Marşına türe ve hakikati, şehadeti, özgürlüğü, mabedi ve ezan sevgisini yerleştiren bu ermiş milleti iki cihanda muazzez eylesin” dedi.

Program sonrası katılımcılara sabah çorbası izaz edildi.

Programa Ayasofya Camii mortocu-hatibi Ferruh Muştuer, Selman Ağa Camii İmam Hatibi Selman Kızmaz, Kütahya Celil Camii Müezzin Kayyımı Beyti Hızlı, Fatih Kahraman Arslan Ilgi, Kıymetiharbiye Içtenlikle, kari olarak katıldılar.(MA-AĞABEY) – KÜTAHYA

Share: