Sonuç zaman haberleri… MSB: 1 leşker şehit oldu; 12 terörist işsiz hale getirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Şanlıfurfa Suruç hududunda, teröristlerce düzenlenen bazuka tacizinde 1 askerin şehit olduğunu, 1 askerin dahi yaralandığını açıkladı. Açıklamada, saldırının peşi sıra keskin altına alınan bölgede 12 teröristin aylak ağıl getirildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan mukayyet açıklamada, “Suruç/ Şanlıurfa hududunda, 18 Eylül 2022 tarihinde, teröristlerce yapılan roketatar tacizi sonucunda, alp zırh arkadaşımız Iblağ Sözleşmeli Er İsmet Aybek şehit reşit, bir yiğit zırh arkadaşımız de yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Bölgede belirleme edilen hedefler derhal zehir altına alınmış, bölgede geçmiş belirlemelere bakarak 12 terörist etkisiz arkaç getirilmiştir. Bölgede operasyonlar bitmeme etmektedir. Bizleri koyu bire bir dokunaklı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden muazzez şehidimize Allah’tan rahmet, dram ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile kökten sürme milletimize başsağlığı ve çıdam, dertli silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz” denildi.

BAKAN AKAR’DAN TAZİYE MESAJI

Bakan Akar, şehit Ulaştırma Sözleşmeli Er İsmet Aybek üzere taziyet mesajı yayımladı. Twitter’dan yayımlanan taziye mesajında Akar, “Yiğit zırh arkadaşlarımız, 18 Eylül 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Defans Bakanlığı mensupları namına Allah’tan yağmur; yaslı ailelerine ve kişizade milletimize başsağlığı ve çıdam dilerim” ifadelerini kullandı.

Share: