DOĞRU Parti “Politika Akademisi Kadın Balıkesir” programının ilki gerçekleştirildi

“DOĞRU Parti Politika Akademisi Kadın” Yetişek programı Çamlık Kavim Kütüphanesi toplantı salonunda yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kadınlar siyasetin nesnesi değil, öznesidir” dahilinde Genel Dalan Avrat Kolları AR-GE Başkanlığı vasıtasıyla 81 ilde başlatılan “AK Fırka Siyaset Akademisi Eş” Yetişek programının ilki Balıkesir Çamlık Budun Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi.

DÜRÜST Kadınlardan, siyasa akademisi eğitimi

YANLIŞSIZ Tümen Balıkesir Kadın Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği Siyaset Akademisi Avrat Balıkesir eğitim bilimi programına 20 İlçe Teşkilatı’nda görev düzlük kadınlar ile Balıkesir’li kadınlar katıldı. DÜRÜST Öğür İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, AK Öğür Balıkesir Saylav Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, DÜRÜST Tümen Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, Eş Kolları İl Yönetimi, 20 İlçe Karı Kolları Başkanları ve Balıkesirli Kadınlar amade bulundu. “Siyaset Akademisi Avrat Balıkesir” terbiye programında düzlük düzlük derslere konuşmacı olarak; ” Türkiye’nin Mümasil Tarihi” üzerine Zafer Delicesine, “Enerjik İletişim” üzerine Iyi Akdenizli, “Siyasal İletişim ve Yeni Medya” üzerine Nuriye Polat, “Kasaba Ahlakı ve Bilinci” üzerine Yanardağ Tural katıldı.

Ekrem Başaran: “SELIM Fırka, sürekli kadınlarımız yanındadır”

SELIM Tümen İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, derslerden evvel yaptığı açıklamada Türk Siyasetinde ve SELIM Öğür’de kadının koskocaman bir yerinin olduğunu söyledi. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Kadını siyasetin aynı nesnesi değil, öznesi yerine gördüğünü belirten Başbuğ Başaran, “Kadınlarımız hayatımızı düzene sokan, yaşadığımız herhangi bir alanda, aksiyon dünyasında varlıklarıyla kendilerini hissettirmeye devam ediyor. Onun amacıyla DOĞRU Öğür olarak kadınlarımıza, kadınlarımızın sorunlarının çözümüne nazik ehemmiyet veriyoruz ve bu konuda birlikte eke adımlar attık. Çünkü Kadınlarımız hayatımızın rastgele alanında muvaffakiyetli çalışmaları ile bizlere çalım veriyor. Zaman burada ilkini gerçekleştirdiğimiz “Siyasa Akademisi Eş” programımızla kadınlarımızın henüz deli dolu ve şuurlu benzeri şekilde Türkiye’nin gelişmesine katkı sunacağına inancım tamdır. AK Tümen kurulduğu önce günden bugüne kadınımıza doğruluk ettiği değeri veren yegâne partidir. SELIM Öğür adına daima kadınlarımızın yanındayız. “Yöntem Akademisi Kadın Balıkesir” terbiye programımıza katılan konuşmacılarımıza şimdiden teşekkür ediyor, kadınlarımıza başarılar diliyorum. Okşayıcı olsun” dedi.

Meral Cengiz: “Eğitim programımıza eksiksiz kadınlarımız katılabiliyor”

AK Tümen Balıkesir Avrat Kolları Başkanı Meral Cengiz yaptığı konuşmada; “Bugün, AR-GE ve Terbiye Başkanlığımızın on dokuz dönemdir farklı temalarla yürütmüş olduğu Yöntem Akademisinin Yirminci Dönemine Avrat Politika Akademisi temasıyla başlıyoruz. Bu Akademi parti üyeliği gözetmeksizin kadınların politik katılımını artırmayı hedefleyen bir yetişek faaliyetidir. AK Parti kurulduğu günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde kadınların hareket, eğitim, sosyete ve siyasete kazandırılmasını düstur edinmiştir. Bu hedefle politikalar geliştirilmiş, yasal tensikat gerçekleştirilmiştir. Kadınlara vesile eşitliği sağlanması namına zait ayrımcılık yapılabilmesi anayasal garanti altına alınmıştır. Kadınlarımız toplumun herhangi bir biriminde, gelişim yaşamında, sosyal hayatta saha alabilmektedir. Bu konuda envestisman ve politikalara uzaklık verilmeksizin devam edilmektedir. Toplumu şekillendiren hizmet alanlarından yeryüzü etkilisi olan siyasete kadınların katılımı haddinden fazla kıymetlidir. Sayın Cumhurbaşkanımız, siyasete başladığı günden bugüne kadının siyasetteki önemini vurgulamış ve öncü birçok kademede kadınların görev almasına avangart olmuştur.

Kadının bulunduğu alanda düzen bağı, fedakarlık, acıma egemendir. Kadınların tesisat kazanması ve politik hayatta bundan sonra saha alabilmesi amacıyla eğitimler çok önemlidir. Yapabileceğimizin arz iyisine ulaşabilmek namına hepimizin kendimizi geliştirmeye ihtiyacı vardır. Sayın eğitimcilerimizin bizimle paylaşacakları hepimizin hayatına dokunacak, siyasal rollerimize yön verecektir. Bu sebeple bize bu fırsatı tanıyan Sayın Cumhurbaşkanımız ve birlik AK Fırka teşkilatımıza, eğitimcilerimize ve eğitimimize teşrif fail konuşmacılarımıza teşekkürname ediyorum” dedi.

“Siyasa Akademisi Avrat Balıkesir” yetişek programına tehlikeli paydaşlık

“Politika Akademisi Kadın Balıkesir” terbiye programında meydan düz derslere konferansçı namına Zafer Atmaca “Türkiye’nin Yakın Tarihi” üstüne sunduğu örnekler, yakın tarihimize ışık tutan bir nice konuda zer bilgi paylaşımlarında bulundu. Utku Atmaca’in ardından “Aktif İletişim” konusunda Sıhhatli Akdenizli ise iletişim üzerine yapılması gerekenler, yapılan paylaşımların insan üzerindeki etkileri, alacak oluşturma amaçlı paylaşımların toplum üzerindeki münasebetsiz yönleri üstüne edimsel değerlendirmelerde bulundu. “Siyasal İletişim ve Bakir Medya” konusunda vukuf paylaşımında mevcut Nuriye Polat ise açık oturum iletişimin önemine değinerek, medyadaki gelişmeler ve yapılması gerekenler üzerine mefret konulara dikkat çekti. “Mekân Ahlakı ve Bilinci” üstüne ise Volkan Tural, derse katılanlara kayırıcı ve mekân ilişkisini anlatarak kızıl katkılar sundu. 8 dersten oluşan Yöntem Akademisi Karı Balıkesir” eğitim programının ilki olan 4 dershane mücahede sona erdi. Önümüzdeki günlerde eğitim bilimi programının ikinci bölümü gerçekleştirilecek. – BALIKESİR

Share: