Hakkari’de depremzedeler üzere dayanışma konseri düzenlendi

Hakkari’de depremzedeler amacıyla tesanüt konseri düzenlendi

HAKKARİ – Hakkari Belediyesi marifetiyle Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedeler yararına “Dayanışma Konseri” düzenlendi.

6 Küçük Ay 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedeler amacıyla Hakkari Uray Başkanlığı ve Hakkari Valiliği öncülüğünde Hakkari Üniversitesi Spor Salonunda “Dayanışma Konseri” düzenlendi. Belediye canlandırma ekibi tarafından depremzede torunlar için beniz pentür etkinliği düzenlenirken, Hakkari Belediyesi Musahabe Topluluğu sanatçıları bile ayrı ayrı türküler seslendirdi. Hem sevinen hem hüzünlenen depremzede aileler ise geliri zelzele bölgesine bağışlanacak konserden hava emeği geçenlere teşekkürname ettiler.

Hakkari Belediyesinden yapılan açıklamada konserin gelirinin depremzede vatandaşlar üzere kullanılacağı belirtilerek, “Hakkari Uray Başkanlığı ve Hakkari Valiliği öncülüğünde düzenlenen el birliği gecesine katılan, destek veren herkese teşekkürname ederiz. Hakkari misafirperverliği ve yardımseverliği ile aşina tıpkısı kenttir. Ülkemizi dikçe sarsan asrın felaketinde lüzum meydan çalışmalarında gerekse müzaheret destekleri ile kendine yakışan şekilde destek sağlamıştır. Başta Vali ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık görünmek için hep elinden gelenin arz iyisini yaptı. Halen etkileri devam etmekte olan depremin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Sanatın iyileştirici, bütünleştirici bütün yönleri ile ruhen gıdaya ihtiyacımız olan benzeri dönemde gönüllü yerine Hakkari Belediyesi Görüşme Topluluğunun görüntü aldığı konserin bilet gelirleri depremzede aileler üzere kullanılacak” denildi.

Konsere Hakkari Valisi ve Uray Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Köroğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, depremzede aileler ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Share: