Dağtekin: “2023’ün zaferini milletimizle temas etmek dürtmek işliyoruz”

YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Mehmet Dağtekin başkanlığında kaymakamlık başkanları, avrat kolları ve cahillik kolları başkanları toplantısı yapıldı.

Aylık çarpık çurpuk toplantıda geçtiğimiz ay ilçelerde yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda Çatlak ve Karı ayında dahi yapılacak olan meydan çalışmaları masaya yatırıldı.

Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamada mevcut DOĞRU Öğür İl Başkanı Mehmet Dağtekin, hem teşkilat çalışmaları hem dahi Adıyaman’a yapılan yatırımlarla ilgilendiren bilgi verdi.

Dağtekin, “Biz bağlanak ve beraberlik içerisinde sahayı tek zaman yersiz bırakmadık. Tüm hemşehrilerimizin hanelerine konuşma ederek onlarında dertleriyle hemhal olma sorunları nakız gayretindeyiz. lçe teşkilatlarımızda de bu faaliyetlerimiz umum bitmeme ediyor. Yaz dönemi süresince köy gezilerimiz vardı. Hamdolsun süratle emen cümle köylerimize ziyaretler gerçekleştirdik. Deminden birlikte cemi birimlerimiz faaliyetlerini başkanları toplantıları, sandık başkanları toplantıları ve örgen ziyaretleri ile bitmeme ettiriyorlar. Ben tüm basın mensuplarımızın nezdinde kül düzenleme mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Cenabıhak onlardan razı olsun. Adıyaman’ımıza bakım noktasında dahi hiç boş durmuyoruz. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde peş peşe bakanlarımız şehrimizi görüşme etmişlerdi. Mevrut değme bakanımızda eskimemiş bire bir yatırımın müjdesini verdiler. Örneğin Milli Terbiye Bakanımız Mahmut Özer’in ziyaretinde 357 milyonluk yatırıma katma kendisine Adıyaman’a 1 milyar 20 milyonluk ilave envestisman ika kararı alındı. Milli Eğitim Bilimi alanında yapılan istatistiklere baktığımız antlaşma SELIM Fırka’nin Adıyaman’ımıza yaptığı yatırımlar bükülme niteliğindedir. Adıyaman’üstelik aktüel fiyatlarla terbiye amacıyla ayrılan ödenek, 5.788.926.120 TL’dir Çarkıt hastanemiz halen hafızalarımızda ızdırap hatırlarla doludur. Hastalarımızı tedavi edecek uzman doktor bulamıyorduk. Gösterişsiz aynı tedavi üzere birlikte hastalarımız Gaziantep, Malatya, Adana’ya gönderiliyordu. O yolların çilesini tümce biliyor. Amma bugün sağlıkta çağ atladık. 5. Sarih Otel Konforunda, tam donanımlı hastanelerimizden milletimiz istifade ediyor. Keyif Bakanımız Fahretin Koca’nın Adıyaman ziyaretiyle çarkıt ululuk hastanesinin bulunduğu yere 150 yataklı vagon azamet hastanesinin sözünü verdi ve geçtiğimiz günlerde dahi temelini attık. Ayrıca yapımı mecmu hızıyla devam eden 300 yataklı vagon Eş Mevlit ve Yavru Hastalıkları Hastanesinin ise 2023’te tamamlanması planlanıyor. Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanımızın Adıyaman ziyaretinde ise yılların sorunu olan Narince- Gerger arası yolun temelini atarak çalışmalara başlandı. Tabi bu ziyarette Adıyaman- Çelikhan arası yolu da gündemimize almıştık. İnşallah bununla ilişik da adımlar atacağız. Endüstri ve Teknoloji Bakanımızın ziyaretinde ise Pabuç Şehir projesine 30 Milyon TL’lik katkı sağlanmasının beraberinde ilçelerimizde faaliyete güzeşte veya yapımı devam fail Dokuma Şehir projeleri ile Adıyaman istihdamına korkulu katkılar sağlayacaktır. Söz Gelişi Pabuç Kent’te ilk etapta 500 Besni Tektstil Kent’te ise 800 güç istihdam edilecek” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na YSK üyelerine hakaretten sunulan ve muhalefetin tepkilerine neden olan cezaevi cezasıyla ilişik da konuşan Dağtekin, ” Türkiye’nin ihtimal de bildirme sıfır belediye başkanı bugün acep elbette gündeme gelirim diyerek çırpınıyor. Devlet olarak bu yaşananları ibretle izliyoruz. Malumunuz olduğu için 6’lı masa dedikleri o masada birçok siyasi mühendislik faaliyetleri bahis konusu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın anlatım ettiği gibi; Bu mevzuda siyasi ağız dalaşı yok, YSK’ya hakaret var. Bizim da eleştirdiğimiz sağlam çok hız oldu ama bu kimseye hakimlere taşlama ika, mahkeme kararını tanımama hakkı vermez. Bazen çevreler bu fenomen üzerinden İmamoğlu rüzgarı estirmek istiyor. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın İBB Başkanlığı dönemi ile İmamoğlu’nun süreci arasında benzerlik kurmaya çalışıyorlar. Ancak unuttukları tafsilat şu: Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’a bakım ederken türkü okuduğu amacıyla mahküm oldu, Ekrem İmamoğlu ise tek madde yapmazken hakimlere hakaret ettiği için ceza aldı. Fakat bu ceza sonuncu değişmeyen değil. Bunun birçok aşaması var. Öncelikle istinaf yolu açıkça benzeri sorun. Yani İmamoğlu’nun uğrunda tek siyasal engel bulunmayan. AK Fırka adına tek devir bu algıların peşinde olmayacağız. Bizim önümüzde 2023 hedefi var. İnşallah 2023’ün zaferini teşkilatlarımızla ve milletimizle değmek dürtmek işleyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın hayırlara çevirici olmasını diliyorum” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: