Rusya’nın Avangard hipersonik füze sistemleri Orenburg’da muharebe görevine geçti

– Rusya’nın Avangard hipersonik füze sistemleri Orenburg’da muharebe görevine geçti

MOSKOVA – Rusya Savunma Bakanlığı, sesten 27 ikmal daha hızlı olduğu öne sürülen Avangard hipersonik füze sisteminin Orenburg bölgesindeki silosuna yerleştirildiğini duyurdu.

Rusya, Ölçülü Asya ve Kafkasya’ya andıran bir noktada bulunan Orenburg Bölgesi’ne Avangard hipersonik füze sistemi yerleştirdi. Bakanlık aracılığıyla yapılan açıklamada Rusya’da zaman Önemli Füze Kuvvetleri Günü olduğu hatırlatılarak, “Zaman, Yasnenskiy füze alanında Avangard füze sistemi ile donatılmış eksantrik benzeri alayın göreve geçmesi profesyonel günümüz üzere nesep benzeri ihsan oldu. Rusya Ciddi Füze Kuvvetleri Haset’nde, Orenburg Bölgesi’nde sarpın tabanlı Avangard füze sistemleri muharebe görevine geçti” denildi.

Rusya Cesamet Başkanı Vladimir Putin’in, “yenilmez” namına tanımladığı Avangard hipersonik füze sistemlerinin sesten 27 hatim daha aceleci olduğu ve antagonist hava defans sistemlerini bypass ettiği öne sürülüyor.

Avangard güze sistemleri 2018 yılında Kamçatka’da test edilmiş, Rusya Defans Bakanlığı, bu füze sistemlerinin sıra üretimine başlandığını duyurmuştu.

Share: