Cumhur Reisi Erdoğan, Hırvatistan’a geldi

Türkiye Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, hususi uçak “DEVIR” ile Balkan turunun serencam durağı Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e geldi.

Reisicumhur Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, TSİ 21.05’te Zagreb Franjo Tudjman Uluslararası Havalimanı’na indi.

Burada Cumhur Reisi Erdoğan’ı Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Çetince Yakınlarında Kıran, Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan ve eşi Emel Hızlan, Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Hırvatistan Cumhurbaşkanlığı Özel Soy Müdürü Bartol Simunic, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanlığı Cesamet Sekreteri Frano Matusic, Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı Haddinden Fazla Cepheli İlişkiler Umumi Müdürü Sebastian Rogac ve Cumhurbaşkanlığı Tören Düzeni Genel Müdürü Dragana Podner karşıladı.

Reisicumhur Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ekin ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, AK Öğür Umumi Başkanvekili Numan Vareste, AK Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı ve Tümen Sözcüsü Ömer Polat, DOĞRU Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, DOĞRU Fırka Umumi Format Eş Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Ilmek İşleri Başkanı Prof. Dr. Mualla Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Tartı, Defans Sanayii Başkanı İsmail Çipo, Yükseköğretim Müesses Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar üstelik Zagreb’e geldi.

Havalimanından ayrılan Erdoğan ve beraberindeki heyet, konaklayacakları otele geçti.Share: