Çanakkale Valisi Patal, 30 Ağustos Utku Bayramı’nı kutladı

Çanakkale Valisi İlhami Denizköpüğü, 30 Ağustos Yengi Bayramı zımnında tema yayımladı.

Ilbay Magnezit, mesajında, tarihi makro zaferlerle komple Türk milletinin istiklal için gösterdiği azim ve kararlılığını bütün dünyaya car ettiği 30 Ağustos nazik zaferinin 100. sene dönümünü milletçe kutlamanın bahtiyarlık ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’birlikte tarihe kızıl harflerle merkum eşsiz aynı zaferle sonuçlanan Başkumandan Meydan Muhaberesi ile yurt topraklarının kurtarıldığını, Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlık içre hayat onuruna kavuştuğunu ifade fail Ilbay Eskişehir Taşı, şunları kaydetti:

“Milletimiz bu zaferle, milli hakimiyet, irtibat ve el birliği anlayışı içerisinde, kendisini devir sahnesinden çıkarmak isteyenlere, bilcümle mazlum halklara benzer dokuma edecek biçimde unutulmayacak ayrımsız ibret vermiş; tek şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ivaz vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tamam dünyaya akseptans ettirmiştir. Bizler da 30 Ağustos’u bizlere kazandıran muhteşem ecdadımızın mirasçısı yerine Türkiye Cumhuriyeti’ni asri medeniyetler seviyesinin üstüne fark etmek, milletimize elan adamakıllı imkanlar arz etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Milletçe elde ettiğimiz başarılar ve ülkemizin geldiği kur, yolumuzun açık olduğunun bildirme majör göstergesidir. Büyük hamleler gerçekleştiren Türkiye geleceğe umutla bakmakta ve güvenle için bitmeme etmektedir.

Bu önsezi ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Serdar Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk özellikle kalkışmak için vatanı ve milletinin istiklali ve istikbali amacıyla canını ortaya koyarak bize bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi ve ebediyete vukuf etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.”

Share: