Bire Bir yapmacıklı doktor vakası üstelik Erzincan’de görüldü! Ambulansla parasız naklederken yakalandı

Düşünce kanaması nâkil ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tababet Merkezi’nde tedavi gören benzeri sayrı, yakınları vasıtasıyla İstanbul’a nakledilmek istendi. Bunun üstüne İstanbul’da hususi ambulans hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alınan parasız, Van’dan İstanbul’a nakledilmek için yola çıktı.

KENDİNİ “YAVRU DOKTORU” OLARAK TANITTI

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası’nda Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Yazıhane Müdürlüğü ekiplerince kuma yapılan aplikasyon esnasında durdurulan cankurtaran arama edildi. Ambulansta hastaya refakat fail ve kendini “yavru doktoru” kendisine tanıtıcı Osman Ç.’ye “hekim kimliği” soruldu. Üstünde doktor kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu tamlayan Osman Ç., keleş ve bozuk tavırları üstüne ambulanstan indirildi.

TTIBBI SEKRETERLİK BÖLÜMÜ MEZUNUYMUŞ

Yapılan kontrollerde sahte doktor olduğu galiba ve hekim önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına alındı. Tıbbi yazmanlık bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.’nin İstanbul’daki bire bir hastanede cankurtaran şoförlerine ve çalışanlarına kendini hekim kendisine tanıttığı belirtildi.

PARA KARŞILIĞI DERMAN YAZDIĞI İDDİASI

Para karşılığı bazen hastalara reçete yazdığı ve esenlik kurullarında ifade alımlarına vasıta ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edildi. Ambulansın içindeki marazlı ise kontrollerin arkası sıra İstanbul’a gönderildi.

Share: