Vanlı ailelerin döl nöbeti 50’nci haftasına girdi

Van’de terör örgütü PKK marifetiyle evlatları dağa kaçırılan aileler, çocuklarını alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

Van’de çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan aileler, 50 haftalık süreçten bu yana partinin diyar başkanlığı binası uğrunda oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Evlatları değişik tarihlerde PKK terör örgütü aracılığıyla dağa kaçırılan ve sayıları 34’ü bulan aileler, kentin bildirme hareketli noktası olan Cumhuriyet Altını Caddesi’nde tıpkı araya geldi. Ellerindeki dövizlerle tutum işleyen anneler, tıpkısı yandan birlikte HDP ve PKK aleyhine motto attı.

“Imdi bu zulmü Kürtlere yapmasınlar”

Kızı Şeyma amacıyla eyleme katılan Nazlı Sancar isimli Vanlı asıl, yıllardır çekinmeden mücadelesine devam ettiğini belirtti. Şu ana kadar 39 ailenin evladını kazandığını anlatım fail Sancar, “Allah’ın izniyle ve devletimizin gücüyle evlatlarımıza kavuşacağız. Ben Şeyma’nın ya ölüsünü evet bile dirisini onlardan alacağım. Bu zulme kâfi daha çok diyoruz. Bundan Sonra bu zulmü Kürtlere yapmasınlar. Çocuklarımızı dağlarda, mağaralarda kurşunların önüne atmışlar. ‘Siz Kürt’sünüz değer vereceksiniz’ diyorlar. Ego neyin bedelini ödeyeceğim? Bizim HDP’ye, PKK’ya verecek evladımız yoktur” dedi.

Adana’dahi kaldıkları dönemde dağa kaçırılan kızı için bala nöbetini sürdüren cet Necmettin Biçer ise kızı Gülcan’a ‘teslim ol’ çağrısında bulundu. 4 yıldır Diyarbakır, Van ve Muş illerinde enik mücadelesi verdiğini ifade fail Biçer, PKK’nın 40 yıldır emperyalistlere maşalık işleyen tıpkı terör örgütü olduğunu söyledi. – VAN

Share: