Başkanı Çebi: 1-2 nakil henüz gerekebilir

Beşiktaş Başkanı Ahmet Fer Çebi, yağız-beyazlı kulübün Nesine.com ile yaptığı sponsorluk anlaşması nedeniyle Vodafone Park’ta planlı imza töreninde siyah-beyazlı futbol takımının transfer çalışmaları, Rıdvan Yılmaz’ın Rangers’a transferi, ekip dışı bırakılan Serdar Saatçı’nın durumu ve finansal konularda matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Transferin sonuna geldik”

TRT Haber’in haberine bakarak kullanılmamış sezon öncesi nakil çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ahmet Aydın Çebi, “Transferin sonuna geldik. Haddinden Fazla bereketli çalıştık ve kez aldık. Belki 1-2 alıntı gerekebilecek amma sonuçlarına cumartesi günü oynayacağımız hazırlık maçından bilahare bakacağız. Bir Nice alternatifi değerlendiriyoruz. Temkinli davranıyoruz. Temas para aktarımı tutmayabiliyor.” dedi.

“Yetiştirdik, hayallerinin önünü kemiksiz bıraktık”

Milli futbolcu Rıdvan Yılmaz’ın İskoçya ekibi Rangers’a transferini değerlendiren Komutan Çebi, “Tıpkısı futbolcunun değeri, kendisine sunulan sunu faziletli rakamdır. Siz hayallerle bunu gerçekleştiremezsiniz. Gönlümde değerini bulmadı. İşin uzadığını gördünüz. Bu, oyuncunun burada kalmasını gönül etmemden kaynaklandı. Rıdvan’ın bizimle yola bitmeme etmesini istememe karşın kendisi inanılmaz derecede başvurmak istedi. ‘Hayır’ demeye kıyamadım. İstemeyerek bile olsa Rıdvan’ın yolunu açtık. Yetiştirdik, hayallerinin önünü münhal bıraktık. Tanrı yolunu zahir etsin.” diye konuştu.

“Başkumandan, yaşamış olduğu olayın sonuçlarını ferah değerlendirdi”

Avusturya kampındaki tedarik maçında oyundan alındıktan sonradan sergilediği tavırlar nedeniyle kadro dışı bırakılan fakat elan sonraları defo dileyen dinç müdafi Başkomutan Saatçı’nın durumuyla ilişik üstelik konuşan Çebi, şu görüşleri paylaştı:

“Başkomutan, altyapımızdan gelen dinç benzeri çocuğumuz. Çocuklarımızın hataları olduğu antlaşma konuşmamız gerekiyor. Arada Bir bambaşka aksiyonlar almamız gerekiyor. On Paralık anlamayanlar dahi var. Başkumandan yaşamış olduğu olayın sonuçlarını mebzul değerlendirdi. Sarıldık ve öpüştük. Yolumuza devam ediyoruz. Altyapıdan mevrut çocuklarımızın abilerine, hocalarına, yöneticilerine ve taraftarına okkalı olmaları gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Bu, belki dahi hayırlara açacak oldu.”

Söylemeyle bu işler olmuyor”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in Türkiye Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmadan geçmek istediklerine ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine Çebi, şunları kaydetti:

“(Canım cennet istiyor ama günahlarım bırakmıyor) diye niteleyerek bire bir bahis vardır. Bunlar yapılmalı amma tatlı cadı gibi burnunuzu oynatarak bunların olmayacağını bilmemiz geçişsiz. Hedef akıllıca ama bunların gerçekleşebilmesi için kardeşlik gerekiyor. Söylemeyle bu amal olmuyor. Yapılması geçişsiz. Amma uzun devir içinde fora etmek lazım. Bankalara, bize verdiği destekler için rastgele ant teşekkür ettik. Haddinden Fazla yumruk günlerde o bankalar yardımıyla ayakta kaldık. Önceki evimizin önünü temizleyeceğiz ve sonradan bankalardan izin isteyeceğiz.”

Beşiktaş’ın gözdesinden izah geldi

 

Kadıköy’birlikte katabolizma! Sakat Fenerbahçeli, Şampiyonlar Ligi hayalini bitirdi

 

Share: