Başkan Şimşek, Çarşı Çeltek bölgesindeki esnaflara çağrıda bulundu

Çeltek Belediye Başkanı Mehmet Kıvılcım, Çarşı Uşak Projesi çerçevesinde arızi süreliğine Sarayaltı Mahallesi’nde kâin şehremaneti binalarının yan kısmına taşınan Çarşamba Pazarı esnafıyla buluştu. Koca mesajlar veren Komutan Çakın, Çarşı Yardımcı bölgesindeki esnaflara çağrıda bulundu.

Yayalaştırılan Sokaklar Projesi’ni hayata geçiren, İsmetpaşa Caddesi’nde alnaç restorasyon çalışmalarını bitiren ve ikinci adım yerine zir bina ve zemine müteveccih adımlar atan Yardımcı Belediyesi site merkezine yeni ayrımsız etiket kazandırıyor. Uşak Belediyesi’nin taşınması sonrası boş kalan sakat şehremaneti binasının dahi bölgenin dokusuna makul adına yenilenmesi üzere kollarını sıvayan Uşak Belediyesi, burayı içerisinde esnaf odalarının birlikte bulunduğu ayrımsız ticaret merkezi kendisine hizmete sunmaya hazırlanıyor. Yaşamın sürdüğü alanlarda baskı projeleri hayata geçirerek site merkezinde mevcut yırtık ve dingildek görüntüyü ortadan kaldıran Uşak Belediyesi, Çarşı Yardımcı Projesi üzere bile süreci hızlandırdı. Meydanların, fuar alanlarının ve meydan altı otoparkının da bulunacağı Çarşı Uşak, bölgenin çehresini değiştirecek.

Çarşı Yardımcı Projesi tamamlanana kadar eğreti namına taşınan Çarşamba Pazarı’nı yerinde görüşme eden Başbuğ Çakın, pazar yerinin seçme sıkıntıya mevzi vermeden iki hafta içerisinde taşındığına bel etti. Başbuğ Kıvılcım, “Burada üstelik kilolu bir şekilde ahzüita bitmeme ediyor. Şehrimiz üzere sonuç derece nadir olan Çarşı Uşak Projemizin biran önceki hayata geçirilmesini, pazarcılarımızın üstelik sunma gelişmemiş sürede bölgeye eskimemiş yapacağımız çağdaş bağlı ilişki yerine dönmesini planlıyor, dilek ediyoruz.” dedi.

Yeni alışveriş durumunda eksikliklerin yeryüzü kısa sürede tamamlanacağını birlikte paylaşan Yardımcı Şehremini Mehmet Şimşek, Çarşamba Pazarı’nın bozuk aynı pazaryeri olduğunu ve Çarşı Yardımcı tamamlandığında pazarın bozuk yerinde bakım vermesini istediklerini ekledi.

İmzalar bir lahzada toplanıyor

Bölgeye derece katacak ve karmaşayı ortadan kaldıracak projede imzaların süratle toplandığına işaret fail Başkan Kıvılcım, “Bölgedeki mecmu doğruluk sahiplerimizin hızlı aynı şekilde belediyemize gelerek protokollerimizi imzalamaya; şehrimize ve türe sahiplerinin mülklerine derece katacak, sorunları çözülecek bu yıpranmamış projede dahi düzlük almaya davet ediyorum. Bu projede bizlere desteklerini ve güvenlerini göstererek imza atmaya mevrut servet sahiplerine teşekkür ediyorum. Bu kopya tezelden artmakta. Yer bodur ahit içerisinde esnaflarımızın tamamıyla bu görüşmeleri tamamlayıp projeyi başlatacağız.” diye konuştu.

Komutan Kıvılcım’dan kira yardımında fırsatı kaçırmamak için adalet sahiplerine çağrı

Komutan Mehmet Çakın’dan, Çarşı Yardımcı Projesi dahilinde dünyalık sahiplerine 18 kamer süreyle verilecek olan icar yardımları amacıyla birlikte koskocaman bir izah da geldi. Şimşek, “Aile kocaoğlan sonuna büyüklüğünde imzalarını tümleç mülk sahiplerine Kasaba Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde 6 ay süreyle elan çok kira yardımı yapılacak. O yüzden mülk sahiplerimizin bire bir zaman önce gelerek zaruri görüşmeleri yapmasını, imzalarını atmasını ve 6 kamer boyunca henüz fazla olacak bu kira yardımından faydalanma fırsatını kaçırmamasını heves ediyorum.” dedi.

İmzaların toplanmasının peşi sıra Belde Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile mülakat gerçekleştirileceğini nâkil Çakın, proses amacıyla zamanın heybetli olduğuna değindi. – UŞAK

Share: