Başkan Şenlikoğlu, 2022 yılında yaptıkları çalışmaları değerlendirdi

Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu, geride bıraktıkları 2022 yılında yaptıkları çalışmalar üzerine detaylı bilgiler verdi.

Önemli çalışmalara imza attıklarını ifade fail Şenlikoğlu, 2022 yılı içerisinde; Plajlar Bölgesi, Ahzüita Caddesi, Çıtlakkale Bilgi Evi ve Kumyalı Bilgi Evi projelerini halkın hizmetine sunduklarını, Aksu Degaje Dirim Evi, Sokakbaşı Projesi, Şark Otopark ve Galericiler Sitesi, Millet Bahçesi, Uzuncakum Balıkçı Barınağı ve Su Ürünleri, AKARSU Atılan Akarsu Projesi, Kale Kentsel Tahavvül, Fatih Caddesi Restorasyon projelerinin birlikte startını verdiklerini söyledi.

Altyapı ve üstyapı yatırımlarının bile yordam kesmeden sürdürüldüğüne dikkat çekici Şenlikoğlu, 32 bin ton (39 km) asfalt çalışması yaptıklarını, şehirdeki park sayısı 75’e yükselttiklerini, 2 bin 600 metre bayındırlık yolu açtıklarını, 2 bin metreküp taş cidar çalışması, 5 bin 500 metreküp betonlama ve beton kez çalışması, 1100 metre demirli beton metanet duvarı, 2000 metre ferforje montajı, 1200 metre esaret çalışması, 54 bin metrekare parke yol ve kaldırım çalışması, kanalizasyon, baran suyu ve içmece suyunda da bütün 24 bin metrelik iş yapıldığını kaydetti.

Başkan Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, ‘Vizyon 2028’ misyonuyla göreve eğilimli olurken vaat ettikleri bilcümle projeleri şehre vermek üzere mütemadi çalışmaya bitmeme ettiklerini belirterek, “Pir şehrimiz Giresun’umuzda bulunmaz vatandaşlarımızın hizmetkarı olduk. Bunun üzere gururluyuz ve berenarı mutluyuz. Biz on paralık hayalet satmadık. Yapacağımız projeleri halkımızla paylaştık. Bu projeleri da vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya bitmeme ediyoruz. Giresun’umuzun belde iller ile yarışabilir tıpkısı kuzuluk gelmesi amacıyla gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Hamdolsun bu konuda şunca posta aldığımız cepheli etkisiz seçme inikat yoluyla dillendiriliyor. Bu şehri geliştirmeye, değiştirmeye ve güzelleştirmeye kararlıyız” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, “Giresun’umuza yakışan projelerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor olmak, vatandaşlarımızın bu projelerimizden memnuniyet duyuyor olması bizlerin yaptığı işteki mutluluğunu ve Giresun üzere çalışmanın muhik gururunu yaşatıyor. Türkiye Yüzyılı’nda Giresun’umuzu güzelleştirmeye ve adalet ettiği noktaya çekmek amacıyla cümle ekibimiz ve ikili ilişkilerimizle çalışmaya bitmeme edeceğiz. Bu projelerimizin gerçekleşmesinde başta Cumhurbaşkanımız kalkışmak amacıyla ilişik Bakanlarımıza ve Giresun’de taş üstüne taş koymaya himmet fail herkese teşekkürname ediyorum” diye konuştu. – GİRESUN

Share: