Bartın haberleri! TBB heyeti ve 13 ilin baro başkanı Amasra Adliyesi’ni ülfet etti

Türkiye Barolar Birliği (TBB) heyeti ve 13 ilin baro başkanı, Amasra Adliyesi’ne ziyarette bulundu.

TBB Komutan Yardımcısı Sibel Suiçmez’in başkanlığını yaptığı astronomi, Amasra Adliyesi’ne gelerek Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Hamur ile görüştü.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilişik eroin ocağında meydana mevrut patlamayla ilişik soruşturmaya ilişik görüşlerini ileten Suiçmez, çıkışta gazetecilere, TBB ve 81 diyar barosu yerine Amasra halkına başsağlığı dileklerini iletti.

Patlamanın meydana geldiği andan itibaren Bartın Barosunun fenomen hesabına anbean lazım çalışmayı yaptığını nâkil Suiçmez, Amasra’daki maden kuyusu patlamasının, Türkiye’da doğruluk tarihinin mefret bir dönüm sürecini oluşturacağını söyledi.

Suiçmez, etken bire bir soruşturma yürütülerek sonuçların yargıya iletilmesi görevinin yargının birlik sacayaklarına düştüğünü anlatım etti.

Soruşturma aşamasından yargının farklı süreçlerine kadar yardım sunacaklarını belirten Suiçmez, “Şunun bilinmesini istiyoruz kim Türkiye’birlikte daha çok tek vatandaş savunmasız bırakılmayacaktır. Türkiye Barolar Birliğinin ve 81 baromuzun bu konudaki görüşü budur. Bu söylemle üstelik görev başına geldik. Eminim burada yapılacak soruşturmada hepimiz konusunda düşeni yaptığımız noktada türe yerini bulacaktır. Bizler burada görmeyenin gözü, duymanın kulağı, konuşamayanın sesi olacağız.” diye konuştu.

Açıklamada, Suiçmez’e, Bartın Baro Başkanı Ferhat Parlatır ile Artvin, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Giresun, Kars, Kırıkkale, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ ve Zonguldak barolarının başkanları haremlik etti.

Heyet, henüz sonraları beyaz zehir ocağındaki patlamada hayatını kaybeden madencilerin ailelerini ziyaret etti.

Share: