Av tüfeğiyle ağzından vurulan köpek tedavi altına makbuz

Hatay’ın Antakya ilçesinde av tüfeğiyle ağzından meftun halde kâin sahipsiz kapik, tedavi altına makbuz.

Kisecik Mahallesi’nde çorlu halde iyesiz bire bir köpek olduğunu gören hayvanseverler, köpeği hususi aynı baytar kliniğine götürdü.

Burada yapılan kontrollerde, köpeğin ağzında çok sayıda saçma olduğu ve dilinin parçalandığı tayin edildi.

Gerekli cerrahi müdahalenin ardından kapik rüyet altına alındı.

Hayvansever Fatma Betül Sıcaklık, AA muhabirine, daima sahipsiz hayvanlara beslek yaptıkları Kisecik Mahallesi’nde yanık halde aynı köpeğin bulunduğu bilgisi üstüne fenomen yerine gittiğini anlattı.

“Lili” adını verdikleri köpeğin durumunu gördüğünde haddinden fazla üzüldüğünü anlatım fail Alaz, şöyle konuştu:

“Lili isimli köpeğimiz yerde yerli duruyordu ve ağzından dem geliyordu. Çabucak arabamızla alıp baytar kliniğimize getirdik. Yapılan geçmiş muayenede ve röntgende, ağzının içerisine ateşin silahla vurulduğu, dilinin bir nice kısmının parçalandığı, saçmaların gırtlağa kadar saplandığı tayin edildi. Müdahaleler sonucunda bile dili dikildi amma nazik aynı kısmını kaybetti. Şu an üzere haddinden fazla detaylı bire bir otama süreci bekliyor. Lili’nin sonrasında sokakta yaşaması cins değil.”

Yalım, köpeği bu ağıl getiren veya getirenlerin ayrımsız zaman önce bulunarak cezalandırılmasını istedi.

Veteriner Doktor Azime Doğruer ise Lili’nin kendilerine önce geldiğinde durumunun haddinden fazla sakil olduğunu söyledi.

Lili’nin etraflı sürecek bir otama ve rehabilitasyon sürecinin ardından baştan sağlığına kavuşmasını beklediklerini aktaran Doğruer, hayatı süresince bakıma gerekseme duyacağını kaydetti.

Share: