ATO Başkanı Baran’dan minimum sevap açıklaması Açıklaması

Ankara Tecim Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, minimum ücretin başka ücretler üzere belirleyici olduğu ve işletmelerin devamlılığını etkileyeceğinin unutulmaması gerektiğini belirterek “İşçi ve işvereni mutlu eden, ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan ve bütün birlikte geleceğe umutla bakmamıza çevirgeç olan bire bir sevap seviyesinin açıklanmasını talep ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Yağmur, Twitter hesabından minimum ücrete ilişkin paylaşım yaptı.

Ülke gündeminde vadi alan ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan tarafından yarın açıklanacak olan minimal ecir rakamını, binlerce çalışanla alay malay işverenler kendisine kendilerinin birlikte beklediklerini bildiren Yağmur, minimal ücretin çalışanların azık, basamak, çul, esenlik, muvasala kabilinden ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde hesaplandığını kaydetti.

Baran, asıl amaçlarının çalışanların zenginlik zarfında yaşamaları olduğuna belen ederek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Toptan rekabet ortamı, istihsal maliyetleri, istihdamın korunması ve bakir istihdam sağlanması açısından önem haiz asgari ücretin, değişik ücretler amacıyla belirleyici olduğu ve işletmelerin devamlılığını etkileyeceği unutulmamalıdır. İşçi ve işvereni mutlu fail, ülkemizin gelişmesine katkı sağlayıcı ve bütün alay malay geleceğe umutla bakmamıza komütatör olan bire bir ecir seviyesinin açıklanmasını irade ediyoruz.”

Share: