Kadınlar üretiyor Saika kazanıyor

Kadınlar üretiyor Yıldırım kazanıyor

BURSA – Sebep Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Sebep İlçe Kaymakamı Sağlam Sağlıklı ile birlikte Esebey Eş Kooperatifi’ni ziyaret yazar ilçedeki kooperatif başkanlarıyla buluştu.

Sebep Belediyesi, kurduğu kadın kooperatifleri ile kadının toplumsal ve soylu erki hayattaki rolünü güçlendiriyor. 2021 yılından bu yana ilçeye 4’ü tarımsal kalkınma 4’ü ticari doğmak amacıyla 8 avrat kooperatifi kazandıran Yıldırım Belediyesi, kadınların başarı hikayelerini yazmalarına önderlik ediyor. Sebep Şehremini Oktay Yılmaz, Sebep İlçe Kaymakamı It Canlı Sağlıklı ile alay malay ilçede hareketli zindelik gösteren kooperatif başkanlarıyla Esebey Konağı’nda aynı araya gelerek kadınların taleplerini dinledi ve önümüzdeki yıllarda yapılacak icraat hakkında fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda, kooperatif üyeleri biricik bir tane kortej alarak düşünce ve düşüncelerini dile getirdi.

2 yeni kooperatif müjdesi

Emeğini soylu erki değere muhavvil kadınları desteklediklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Reisi Oktay Yılmayan, “Kadınlarımızın kazançlı hayattaki rollerinin güçlendirilmesi namına avrat kooperatiflerinin kurulmasına öncülük ediyoruz. Şu ana kadar 4’ü zirai, 4’ü ticari girmek amacıyla bütün 8 avrat kooperatifi kurduk. Önümüzdeki aylarda biri ticari ötekisi tarımsal görünmek üzere Kaplıkaya ve Fidyekızık Mahallesi’ne 2 bakir kooperatif kazandırıyoruz. Şu anda 8 olan kadın kooperatiflerinin sayısını 14’e çıkarıp, 2 sayı kayırıcı irtibat kurmayı hedefliyoruz” dedi.

“Alay Malay üretip, güçleneceğiz”

Kooperatiflerimizin büyümesi ve gelişmesi amacıyla birlikte tehlikeli çaba harcama ettiklerini anlatım eden Komutan Yılmaz, “Bu çerçevede; mekan temininden araba alımına, proje hazırlamadan eğitime, üretimden pazarlama süreçlerine büyüklüğünde kooperatiflerimize bindi sağlıyoruz. Kadınlarımızı ve kooperatiflerimizi asla serbest bırakmıyoruz. Bereketi tasarruf etmek istişareden geçiyor. Kooperatifçilik bereket almak, güçbirliği etmek, dayanışma eylemek. Alay Malay, bu şehrin havasına, suyuna, toprağına ehil çıkacağız. Gelişigüzel üretecek, birlikte güçleneceğiz. Geleceğe üreterek ilerleyen mecmu kooperatiflerimizin; Dünya Kooperatifçilik Günü’nü kutluyorum. İnşallah oluşturacağımız yıpranmamış aksata alanı ile birlikte üstelik kadınlarımızın ürettiği halk emeği göz nuru ürünler umum dünyaya açılacak” diye niteleyerek konuştu. Sebep İlçe Kaymakamı Güçlü Sağlıklı ise ilçeye katkılarından ufuk Saika Belediye Başkanı Oktay Yılmayan’a teşekkür etti ve birlik kooperatif başkanlarının ve üyelerinin kooperatifçilik gününü kutladı.

Share: