Atilla Ataman’dan CHP’li Özel’in iddialarına karşılık

Trabzon Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Atilla Ataman, CHP Kol Başkan Vekili Özgür Özel’in TBMM yaptığı basın toplantısında, şahsının ve eşinin siyasi nüfuzunu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle olarak Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığı iddialarına düzenlediği basın toplantısıyla karşılık verdi.

Ataman, Hususi’in namına müteveccih iftira attığını ifade ederek “Bu konuda iftira davası açacağımı açıklamak isterim. Gelirini da çıkmaz köpekleri amacıyla harcayacağım” dedi.

Ataman konuyla ait yaptığı açıklamada, “Geçkin, yani 10 Son Teşrin Atatürk’ümüzün ölüm sene dönümünde CHP Grup Başbuğ Vekili Mutlak Hususi, Türkiye Balaban Kavim Meclisi’nde yaptığı basın toplantısında, şahsımı ve eşimi ismen konu ederek, politik nüfuzumuzu kullanarak Gümüşhane Palan ilçesinin üç köyünü mahalle kendisine Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığımızı tez etmiştir. Bahse konu köyler; Kırgeriş, Putrel ve Damlı köyleridir. Burada yapılan köylerin Trabzon’a bağlanıp, mahalleye dönüşmesi değildir. Bahse konu yerden biraz daha yukarıda Kadırga yaylası var kim çok cesim benzeri noktadadır, Gümüşhane Kürtün’e mevdu. Bahse laf yerde ise sınırda ayrımsız aranjman yapılmış, o üstelik İçişleri Bakanımızın Gümüşhane’den gelen talepleri değerlendirmesi birlikte yargıya derk etmiştir. Dava vakit kaybetmeden ayrımsız bölümsel temel değişikliğidir. Özel’in iddiası şu; 8 Fasıla 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, tahminî ayrımsız sene sonraları, Atilla Ataman ve eşi eliyle çıkarılmış oluyor ve bu üç karye Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlanıyor. Yani elan geçenlerde ve bitişiğinde olan Tonya ilçesine değil, Şalpazarı ilçesine, birlikte Damlı köyü muhtarı Trabzon Tonya’lı olduğu halde, ayrıca benim evim Gümüşhane Özkürtün sınırları içinde olduğu halde, ego hakeza tıpkı molekül yaptırmış oluyorum, neden yakınında otelimiz olduğu için. İş bununla de kalmıyor, bu zamana büyüklüğünde hiç duymadığımız bire bir mezuniyet ile Büyükşehir yetkilendiriliyor ve ben buraları eko turizm bölgesi haline getiriyorum” diye konuştu.

Ataman, Özel’i iddialarını tanıtlama etmesi durumunda çekilme edeceğini belirterek “Şahsım ve eşimle ilişik kanıt ettiğin hususlardan tıpkı omur tıpkı cümle tıpkı satır bire bir kelime benzeri harf makul çıkarsa ve bunu ispatlarsan, Trabzon Büyükşehir belediyesi Divan Başkanlığından ve Belediye Başbuğ Vekilliğinden şahsım ve DOĞRU Parti Diyarbakır İl Komutan yardımcılarından eşim Suna Kepolu Ataman derhal çekilme edeceğiz. Eğer ispatlayamazsan gereğini hala var olduğunu zannettiğim şerefine devretme ediyorum. Serencam namına; bu konuda bühtan davası açacağımı üstelik göstermek isterim. Gelirini bile sokak köpekleri üzere harcayacağım” şeklinde konuştu. – TRABZON

Share: