Anne şefkatiyle 16 yıldır yönelteç sallıyor

Esas şefkatiyle 16 yıldır yönelteç sallıyor

Ordu’de avrat meslek servis şoförü Arkaç Eyigün, çocukları okullara esermek adına çabalıyor

ORDU – Ordu’de okul servis şoförü olarak görev eden Hale Eyigün, esas şefkati ile yaklaştığı öğrencilerini okullarına desteklemek amacıyla çabalıyor. Sabahın er saatlerinde servisin direksiyonuna güzeşte Eyigün, erkek meslektaşlarının ve velilerinin da takdirini topluyor.

Altınordu ilçesinde 16 yıldır eş meslek servis şoförü namına görev yapan 42 yaşındaki Hale Eyigün, sabahın önceki saatlerinde ortaöğretim, lise ve ilköğrenim öğrencilerinin ekol servis şoförlüğünü yapıyor. Kendisi da 2 bala annesi olduğu üzere çocuklara bu şekilde yaklaşım gösteren ve duygudaşlık kurarak mesleğini yapan Eyigün, gene kişi üzere kadın hostesi ile gelişigüzel ailelerin sunu kıymetlisi olan çocuklarını emniyetli tıpkısı şekilde okullarına çoğaltmak namına çabalama sarfiyat ettiklerini belirtiyor.

“Çokça şişman bire bir sorumluluğumuz var”

Kendisinin mesleğe başlamasından yine bir avrat servis şoförünün önderlik ettiğini belirten Eyigün, “Sektöre geçmiş yerine arka tarafta hostes yerine başladım. Sonrasında direksiyon hocası bire bir ablamız ve Ordu’nun geçmiş kadın servis şoförünün destekleri ile bu işe başladım. Bana dil kullanıyorsam minibüs kullanabileceğimi birlikte söyledi. İyi kim birlikte başlamışım çokça sunturlu, çocuklarla doğrusu çok sunturlu anlaşıyorum ve onları haddinden fazla seviyorum, onlar haddinden fazla masumlar. Bizim iri bir sorumluluğumuz var, araçlarımızda insanların arz nadir varlıklarını taşıyoruz. Esasen bizler Türkiye’nin geleceğini taşıyoruz, bu sorumluluğun birlikte farkındayız” dedi.

“Anne olduğum için çocuklarla empati kuruyorum”

Veliler ve sair servis şoförlerinden olumlu tepkiler aldıklarını kaydeden Eyigün, “İnsanlar gurur duyduklarını belirtiyor. Ego üstelik esas olduğum amacıyla duygudaşlık kuruyorum, çocuklara pekâlâ davranacağım üstüne ve isteklerini anlayabiliyorum. Parasız olduklarında asıl kadar anlayabiliyorum ve dertlerini bana anlatabiliyorlar. Ben onlarla bahtiyar oluyorum” şeklinde konuştu.

Sürücülerin bazen servis şoförlerini trafikte huzursuz ettiğini kaydeden ve uyarılarda bulunan Eyigün, “Aracın ense eliyle dur levhası oluyor ve dörtlü uyartı lambalarımız yanıyor. Beyyine personelimiz öğrencileri kabul etmek durumunda ve bu esnada insanlar saygısızca davranabiliyorlar. Buna az buçuk henüz iş ve imtina etmek istiyoruz. Öğrencilerimizi okullarına tasdik etmemiz gerekiyor” ifadelerine kayran verdi.

Handan Bozkurt isimli mektepli velisi eş servis şoförünü gördüklerinde kızlarını tek irtical doğrulama ettiklerini belirterek, şoförün karı olmasının kendilerine antrparantez hamaset sağladıklarını aktardı.

“Servis şoförümüzün eş olması bize ayrı aynı yürek verdi”

Semriye Incitici isimli koşa kız çocuğu velisi da ilk karı servis şoföründen çokça memnun olduklarını tabir ederek, “Hamaset duydum, kadınların bu sektörde olması bana ayrıca tıpkı atılganlık sağladı. Kendisini çok seviyoruz ve inşallah tafsilatlı yıllar devam etmesini talep ediyoruz” diyerek konuştu.

Share: