Akbank’tan ekonomiye 639 bilyon TL cesaret desteği

Akbank (#AKBNK), 2022 yılının önce 6 maaş döneminde 7 milyar 458 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 21 milyar 157 milyon TL konsolide net kar elde etti.

Umum Müdür Kağan Binbaşgil, Akbank’ın 2022 ikinci çeyrek finansal sonuçları konusunda yaptığı açıklamada, “Salgın dönemiyle başlayan ve jeopolitik riskler dolayısıyla kalan tedbir zinciri problemleri, tüm dünyada etken olmaya bitmeme ediyor. Bu boyut global enerji ve gıda fiyatlarında artışı tetiklerken, yine global anlamda enflasyonun de ana hesaplı risklerden biri kendisine teferruatlı bire bir dönme karşımızda olacağını gösteriyor. Bu küresel belirsizliklere rağmen Türk bankacılık sektörü ateş parçası yapısını koruyor. Akbank birlikte sağlam finansalları ve hareketli risk yönetimiyle Türk ekonomisini desteklemeyi sürdürüyor.”

“2022’nin geçmiş yarısında ekonomimize 639 bilyon TL itimat desteği sağladık”

Binbaşgil, açıklamalarına şöyle bitmeme etti, “2022’nin önce yarısında ekonomimize sağladığımız cesaret desteğini 517 bilyon TL’si nakdi tutmak için toplam 639 bilyon TL seviyesine çıkardık. Mecmu mevduatımız 622 milyar TL’ye, aktiflerimiz ise 981 milyar TL’ye ulaştı. Yüzdelik 20,4 düzeyinde gerçekleşen hararetli konsolide anamal ustalık oranımızla, hakiki sektörün büyümesine ve gelişmesine destek olmayı sürdürdük. Bankamız, 7 milyar 458 milyon TL idrak karşılığı ayırarak 21 bilyon 157 milyon TL konsolide net kar elde etti.”

“Akbank’ta yekpare zamanların arz yüksek müşteri büyümesini gerçekleştirdik”

“2021’in ortasında devreye giren dijitalden almaç edinimi sürecinin üstelik etkisiyle almaç kazanımında büyük benzeri ivme yakaladık. Bu süreçle birlikte imdi rastgele iki müşterimizden birini Akbank Aktif’den kazanmaya başladık. Sonuç çeyrekte da, çeyreklik bazda Akbank’ta kamu zamanların yer yüksek kamera büyümesini gerçekleştirdik. Kullanılmamış almaç kazanımımız geçen senenin benzeri dönemine kıyasla 3 katına imdi. Müşterilerimizin yenilikçi yayın ve hizmetlerimizi yeğleme etmelerinden bahtiyarlık duyuyoruz. Yılın önce yarısındaki özveren performansları amacıyla faaliyet arkadaşlarımıza ve bizlere duydukları cesaret üzere ilkin müşterilerimiz tevessül etmek üzere kül paydaşlarımıza teşekkürname ederim.”

Demin arkadaşını Akbank’a getirenler chip-paraları kazanıyor!

 

Akbank’tan dış ticaretin dijitalleştirilmesinde yeniden aynı geçmiş!

 

Akbank ‘Rol Emsal Akbanklı Avrat Programı’nı başlattı

 

Share: