AK Partili Çilez 24 Teşrinisani Öğretmenler Gününü kutladı

AK Öğür Amasya Mebus Hasan Çilez, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Çilez, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, bulunduğu herhangi bir ortamda çırağ misali zat yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerin hakkının hiçbir devir ödenemeyeceğini söyledi.

Terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmenlerin bulunduğunu belirten Çilez, “1994 yılında 6 öğretmenimizi Tunceli Mazgirt’te şehit fail basık yıldırı örgütü, 2017 yılında Necmettin Yılmaz ve Aybüke Dik öğretmenimizi ve en üst geçtiğimiz hafta Karkamış’ta Ayşenur Parafin öğretmenimizi martir ettiler. Ben bu vesileyle şehit öğretmenlerimize ve ahirete ölüm fail umum öğretmenlerimizi, rahmetle ve minnetle anıyorum. Kavim mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu manidar günde, bilcümle öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik kartı ediyorum.” diye konuştu.

Çilez, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, derslik sayılarının aceleten artırılması, hoca atamalarının ağır bire bir şekilde yapılması, ücretsiz ders kitapları kabilinden yetişek alanında zorlu çokça reformun birlikte hayata geçtiğini kaydetti.

Share: