Ordu’da Karadeniz fıkralarını aratmayan apartman! Görenler alelacele fotoğrafını çekiyor

Altınordu ilçesi Yer Mahallesi’nde yıllar önceki yapılan 3 katlı benzeri habbe 2 ve 3’üncü katındaki balkonları, taraf yoluyla öğün geçeceği için yıllar önceki halel edildi. Büyük araçların geçişlerine engel olan balkonlar yıkılınca kapıları ise durumunda kaldı.

GÖREN FOTO ÇEKTİRİYOR

Evin içerisinden aracısız kendisine 2 ve 3’üncü kattan sokağa çıkışı mevcut, görenlerin dikkatini çekici kapılar, gâh vatandaşlar tarafından fotoğraflanırken, sülale sahiplerinin ise ev dışında yaşadığı, yılda ayrımsız misil geldikleri öğrenildi.

“İLK YOL GÖRENLER ŞAŞIRIYOR”

Mahalle sakinlerinden Ertan Mızrak, teras kapılarını ilk defa görenlerin şaşırdığını ve fotoğraf çektiklerini belirterek, “Binada ilkin teras vardı. Burası normalde binaya ilgilendiren yeşil kayran. Buraya yıllar ilk kez açıldı, o esnada büyük araçlar geçemeyince ayazlık tahrip oldu. Burası yıllardır bu şekilde. Burayı ilk defa gören şaşırıyor ve fotoğrafını çekiyor. Hastalık hakeza bire bir başlık olduğunu bize soruyorlar ve tığ üstelik cevap veriyoruz. Çatı sahipleri Almanya’dahi yaşıyorlar ve yılda bir yol geliyorlar. Onun haricinde oturanlar olmuyor” dedi.

“KARADENİZ HALKININ ÖZELLİĞİ”

Saffet Çelik isimli mahalle sakini balkonun yıkılmasının arkası sıra kapıların boşta kaldığını ifade ederek, “Bu Karadeniz halkının özelliği, bazen böyle şeyler olacak” diye niteleyerek konuştu.

“İLGİNÇ BİR UZANIM”

Kapıların askıda kalmasının ilginç tıpkı uzanim olduğunu tabir eden Hüseyin Kağan Pamuk bile kapıların bu şekilde durmasının tıpkısı mantığı olmadığını ve görenlerin dikkatini çektiğini rapor ederek, “İlginç bire bir buut. Karadeniz zekası Türkiye’üstelik eksantrik yerde namevcut. Eskiden burası sokaktı ve merdivenler vardı. Evolüsyon olduğu amacıyla buradan kere geçti ve balkon kapandı” şeklinde konuştu.

Share: