Adıyamanlı sporcu Türkiye 2.’si oldu

Adıyaman Cahillik ve Spor Müdürü Fikret Bahadır, halter sporcularını görüşme ederek Türkiye 2.’si olan sporcuyu tebrik kartı etti.

Osmaniye ilinde 27-28 Orak Ayı tarihleri ortada yapılan Rüyet Engeliler Türkiye Halter Şampiyonasında, 67 kg yarışan Ramazan Taşal’ın squat,bench press ve deadlift hareketinde toplamda 235 kg kaldırarak Türkiye ikincisi oldu.

Fikret Bahadır, 2 sim madalya kazanan Halterci Ramazan Taşal ile ahbapça ederek başarılarından dünya duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Sporcuları ve antrenörlerini elde ettikleri başarılardan etraf kutlama eden İl Müdürü Fikret Bahadır, “Halter branşında hanım sporcularımız erkekler büyüklüğünde yetişkin başarılara imza atarak hepimizi bahtiyar ediyordu fakat zaman kör benzeri sporcumuzun Türkiye 2. si olması bizleri âdeta gururlandırdı. Adıyaman’da halter sporuna bağ seçkin sabık dolaşma artıyor. Hele kız sportmen sayımızdaki artma ve elde ettikleri başarılar ilgi çekiyor. Avrupa Şampiyonu yerine bir nice başarıya imza atmış olan sporcumuz Gamzegül Kızıldağ’ın sizlere terbiye vermesi ve kendisi gibi liyakatli sporcular yetiştirmesi çok adamakıllı zira antrenmanda erkekler büyüklüğünde kadın haltercilerimizde örtmek beni âdeta haddinden fazla bahtiyar etti.

Sporcumuz göremiyor fakat bu böke olmaya bariyer değil. Ben sporcumuzu elde ettiği başarılardan periferi kutluyorum. Kendisine ve antrenörümüz Aydınlık Kızıldağ’a başarılar diliyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, antrenmana katılan umum sporcuları elde ettikleri başarılardan kıran tebrik kartı ederek onlara türlü hediyeler verdi. – ADIYAMAN

Share: