Adana’da petshop işletmecisini dolandırdıkları öne sürülen 2 sanığa dava

Adana’dahi, dane satışı bahanesiyle petshop işletmecisinin 36 bin lirasını dolandırdığı tez edilen 2 maznun üzerine 10’ar yıla kadar cezaevi cezası istemiyle dava açıldı.

Savcılıkça, ayyarlık yaptığı gelecek sürülen tutuksuz G.A. ve L.E. ile ilgilendiren planlı sormaca tamamlandı.

G.A. ve L.E. hakkında, “başıboş çığır sahibi kişilerin dolandırıcılığı” suçundan 10’ar yıla kadar mapushane cezası talebiyle hazırlanan savca, Adana 8. Ağırbaşlı Ceza Mahkemesince akseptans edildi.

İddianamede müşteki Ö.E’nin Gaziantep’te bulunan petshop mağazasına 20 ton kuş yemi hatırlamak amacıyla elan önceden arkadaşı olan G.A. ile irtibata geçtiği, G.A’nın üstelik bu bahis amacıyla kendisini Adana’bile mevcut L.E’ye yönlendirdiği belirtildi.

Müşteki Ö.E’nin 20 titrem dane için L.E. ile 36 bin liraya anlaştığı, sunulan hesaba parayı gönderdiği, buna karşın sanık L.E’nin ürünü teslim etmediği ve sonrasında sanıklar G.A. ve L.E’nin müşteki ile iletişimi kestiği, vezneci kayıtlarının üstelik yakınan Ö.E’yi doğruladığı anlatılan iddianamede, sanıkların düşünüm ve gösteri birliği içerisinde “başıboş iz sahibi kişilerin dolandırıcılığı” suçundan 10’ar yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Sanıklar L.E. ve G.A. iddianamedeki ifadelerinde, haklarındaki suçlamaları reddetti.

Share: