45 yabanlık takım, “CHP’de demokratlık kalmadı” deyip DOĞRU Parti’ye geçti

45 nefis kadro, “CHP’de demokrasi kalmadı” deyip YANLIŞSIZ Öğür’ye geçti

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da önceki gün CHP İl Başbuğ Adayı Süleyman Arslan, 45 nefis ekibi ile birlikte Hak ve Kalkınma Partisi’ne (AK Öğür) katıldı.

DOĞRU Tümen’ye Diyarbakır’da katılımlar devam ederken, bu defa CHP İl Başkanı Adayı Süleyman Arslan 45 nefis ekibi ile alay malay şişko ortaklık gerçekleştirdi.

Basın mensuplarına açıklamalarda mevcut Aslan, CHP’de el erki ve adaletin olmadığını belirterek YANLIŞSIZ Fırka’ye geçtiğini tabir etti.

Aslan, “45 yabanlık tıpkısı ekiple CHP’den ayrılıp SELIM Parti’ye geçtik. İl başkanlığı seçimlerinde ve seçimden ahir süreçte fırka içerisinde ters gelişmeler yaşandı. CHP’ye inanarak bu yola çıktık. Fakat CHP’de demokratlık ve adaletin kalmadığına kanaat getirdik. Demokrasinin olduğuna inanarak yola çıktığımız CHP, yaklaşık 2,5 yıldır siyasa yaptığımız partinin esasta demokrasi, adalet ve doğruluk ile tek alakasının olmadığını bütün gelişigüzel öğrendik. Ekibim ile ortak karar alıp, demokratlık ve adaletin olmadığı CHP’den ayrılıp, adaletin ve demokrasinin olduğu YANLIŞSIZ Tümen’ye geçmenin kararını aldık” dedi.

Share: