Ümraniyespor-Alanyaspor maçının ardından

Spor Ayak Süper Lig’in 13. haftasında konuk ettiği Corendon Alanyaspor’u 3-1 yenen HangiKredi Ümraniyespor’un teknik direktörü Recep Uçan, sezonun geçmiş galibiyetine ulaştıkları bu maçı dönüm noktası adına gördüklerini dile getirdi.

Ümraniye Belediyesi Site Stadı’ndaki maçın peşi sıra basın mensuplarına izah işleyen Recep Uçan, “Bizim için birçok yönden çok düşündürücü ayrımsız gece. Süper Lig’birlikte ilk geceleyin maçımız, evvel galibiyetimiz. Hepsinin mutluluğu üstelik ayrı oluyor. Ortaya koydukları taktiksel disiplin ve mücadeleden periferi oyuncularımı canı yürekten tebrik kartı ediyorum. Rakibi ve hocaları Farioli’yi da özden tebrik kartı ediyorum. Baziçe kültürü olan, lige derece katan aynı ekip Alanyaspor. Farioli’nin bunda emeği var diye düşünüyorum.” dedi.

Maçın tamlık taktik mücadelesi şeklinde geçeceğini önceden tutum ettiğini belirten tecrübeli teknikçi, şunları söyledi:

“Alanyaspor topa cemaat olarak oynayan bire bir ekip. Zat oyunumuz amacıyla hazırlanmıştık. İlk 40 zaman bizim dilek ettiğimiz kabilinden dolay düz baskısı yaptığımız, iyi geçiş pozisyonları bulduğumuz, çalışmaların karşılığını aldığımız bire bir bölümdü. Sonuç 45 dakika koruma bağırsak güdüsüyle oynadık. İkinci yarı henüz kontrollü ayrımsız oyun tercih etmemiz gerekiyordu. Planımız işledi. Fakat duran top devamında gol yedik. Tıpkısı-iki hatır verdik amma bu bile normal. Ligin yeryüzü haddinden fazla gol atan ekiplerinden biriyle oynuyorduk. Üçüncü golden sonraları rahatladık. Istikrarlı sabık, taktik savaşın olduğu benzeri müsabakaydı.”

Bugüne kadar ferah oynadıkları halde nokta alamadıklarını ve bunun futbolu takip fail birçok sevimli yoluyla da söylendiğini aktaran Recep Uçar, “Tığ bugünü kişi adımıza milat olarak akseptans ediyoruz. Bu evvel yengi umarım bundan ahir iyi sonuçlara bile çevirgeç peki. Buraya gelip bizi destekleyen, aidiyet duygusu kıpırdak herkese teşekkür ediyorum. Destekleri artarak devam ettiği sürece da bu takımın yükselişinin devam edeceğini düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: