Sivas’ta kadavradan organ nakli yapıldı

Sivas’ta kadavradan organ aktarımı yapıldı

Bir gece vakti hayatı değişti

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Aplikasyon ve Araştırı Hastanesi bünyesinde bulunan Organ Aktarımı Merkezi aynı hastaya elan umut ışığı oldu

SİVAS – Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi Keyif Hizmetleri Aplikasyon ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kâin Organ Aktarımı Merkezi tıpkısı hastaya elan rüya ışığı oldu.

Kurulduğu günden itibaren liyakatli operasyonlara imza atan Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Aplikasyon ve Araştırı Hastanesi adından kortej ettirmeye bitmeme ediyor. 6 yıldır diyaliz hastası olan Emrah Demir’e Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Keyif Hizmetleri Aplikasyon ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan Organ Aktarımı Merkezi’nde yapılan başarılı operasyonla kadavradan böbrek nakli yapıldı. organ aktarımı yapılan Demir, ” Bana bu böbreği veren aileye ve ameliyatımı kudretli tıpkısı şekilde gerçekleştiren ekibe haddinden fazla teşekkür ediyorum” dedi.

“Nazik bire bir fedakarlıkla akşam geç saatlerde bu nakli gerçekleştirdiler”

Konuya ilgilendiren açıklamalarda mevcut Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan ” Kısaca iki sene önceki açmış olduğumuz Organ Aktarımı Merkezimizde 15’inci böbrek naklini gerçekleştirdik. Ekibimiz kadavradan tıpkı nakil yaptı. Gerçekleştirilen kudretli operasyondan sonraları hastamızı iflah ile taburcu edeceğiz. Şişman bir fedakarlıkla gece geç saatlerde bu nakli gerçekleştirdiler. Ego bu özveren çalışmadan belde tüm ekibe teşekkürname ediyorum” dedi.

“Hastamıza bire bir tün vakti kadavradan nakil yaptık”

Gerçekleştirilen cerrahi müdahale üzerine hikmet veren Organ Aktarımı Merkezi Müdürü Doç. Dr. Süleyman Çalıştırıcı yaptığı açıklamada ” Merkezimizde açıldığı günden bu yana bir nice hastaya başarılı aktarım ameliyatı gerçekleştirdik. Hastamıza ayrımsız akşam vakti kadavradan nakil yaptık. Hastamızın hep nefes parametreleri alışılagelen durumda ve böbreği çalışıyor. Kendisini taburcu edeceğiz. Bu kudretli ameliyatın arkasında degaje tıpkı ekibin emeği var. Emeği sabık herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum ve hastamıza şifa diliyorum” diyerek konuştu.

“O anda balaban tıpkısı bahtiyarlık yaşadım”

Aktarım yapılan sayrı Emrah Çipo ise yaptığı açıklamada “6 yıldır diyaliz hastasıyım ve tıpkısı şeb vakti aktarım için beni aradılar. O anda nazik aynı mutluluk yaşadım. Bana bu böbreği veren aileye ve ameliyatımı kalburüstü aynı şekilde gerçekleştiren ekibe çok teşekkür ediyorum” diyerek duygularını rapor etti.

Share: