Rektör Beydemir: “Üniversiteler ürettikleri katma değerle bulundukları bölgeye yardım sağlıyor”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, üniversiteler ürettikleri ekleme değerle bulundukları bölgenin soylu erki, içtimai ve kültürel kalkınmasına yetişkin katkılar sunduğunu kaydetti.

Rektör Baydemir, bir mızıka ziyaretler için Niğde’ye gitti. Niğde temasları sırasında Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu’yu ziyaret eden Rektör Beydemir, 2 darülfünun arasında yapılabilecek gelişim birlikleri konusunda düşünüm alışverişinde bulundular.

Rektör Beydemir, Rektör Uslu’ya gösterdikleri misafirperverlik ve ilgiden ufuk teşekkür ederek, “Üniversiteler ürettikleri munzam değerle bulundukları bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına oylumlu katkılar sunmaktadır. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bile bu noktada ihtisaslaşan yükseköğretim kurumları kendisine büyük icraat yapmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz ziyarette üstelik bölgemizin dinamiklerini gözeterek iki üniversite hareket birliğinde yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Rektör Uslu’da ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, Rektör Beydemir’e teşekkürlerini iletti. – BİLECİK

Share: