Reisicumhur Erdoğan, Sırbistan’da resmi törenle karşılandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balkan turu kapsamında ülfet ettiği Belgrad’üstelik, Sırbistan Reisicumhur Aleksandar Vucic aracılığıyla resmi törenle karşılandı.

Reisicumhur Erdoğan’ı, Sırbistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Sırbistan Cumhur Reisi Vucic karşıladı. İki ülke milli marşları okunurken 7 kesim heyetiyle atışı yapıldı.

Tören kıtasını selamlayan Erdoğan ve Vucic, tokalaşarak basın mensuplarına çalım verdi. İki önder daha bilahare heyetlerini arz etti.

Erdoğan ve Sırp mevkidaşı, beraberce ve heyetler arası musahabe amacıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na antre yaptı.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanvekili Numan Vareste, AK Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Ömer Çelik, AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Efkan Alabalık, AK Fırka Genel Merkez Karı Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Uca Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Gravite, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Çipo, Yükseköğretim Oturmuş Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da amade bulundu.

Erdoğan ve Vucic, ülfet sonrası çeşitli alanlarda iş birliği anlaşmalarının imzalanacağı törenin ardından kuma basın toplantısına katılacak.

Türkiye-Sırbistan İş Forumu’na de katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onuruna Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic eliyle resmi öğle yemeği verilecek.

Belgrad Kulesi ziyareti ile kentteki programlarını noktalayacak Erdoğan’ın, akşam saatlerinde Hırvatistan’a hareket etmesi bekleniyor.

Share: